سایت جدید مهرستان  کلیک کنید اخبار شهرستان مهر (مهرستان) - خبری

اخبار شهرستان مهر (مهرستان)

مانور بزرگ زلزله در شهرستان مهر برگزار مي شود.


مانور بزرگ زلزله با عنوان غدير به منظور آمادگي نيروهاي امدادي در شرايط بحران در شهرستان مهر برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي شيراز در اين مانور سازمانها و مراكز مرتبط از جمله استانداري فارس و هلال احمر استان حضور دارند.

اين گونه مانورها در راستاي اهميت آمادگي عمومي و بخشهاي مرتبط در جهت كنترل وامداد رساني در مواقع بحران مانند زلزله برگزار مي گردند.

اخبار مانور بزرگ زلزله غدير براساس فلوچارت تنظيم شده به مراكز مورد نياز از جمله اتاق بحران و مراكز شهرستان مهر و استان فارس اطلاع رساني مي شود.

شایان ذکر است قسمتی از این مانور در پالایشگاه گاز پارسیان این شهرستان برگزار خواهد شد.
+ نوشته شده در  89/09/13ساعت 8:26  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

مسائل و مشکلات روستای چاه کبگان از نگاه دهیار روستا

مطالب زیر بخشی از صحبت های منصور کوهی زاده دهیار جوان روستای چاه کبگان می باشد:

از نظر موقعیتی روستای چاه کبگان یک حالت مرکزیت دارد و از نظر جمعیتی نیز نسبت به روستاهای همجوار جمعیت بیشتری دارد. بدین گونه که جمعیت 1500 نفری روستا 41 درصد در گروه سنی 15 تا 35 سال و 37 درصد آن نیز زیر 15 سال می­باشد. بر این اساس بافت و ساختار جمعیتی روستا جمعیت جوان می­باشد ولی متاسفانه روستا فاقد امکانات و تجهیزات نظیز زمین ورزشی و سالن ورزشی می­باشد.

در یک نگاه کلی با توجه به جمعیت جوان روستای چاه کبگان و روستاهای همجوار آن (نوآباد، چاه بیدو، چاه­دروا و کارون) و همچنین موقعیت جغرافیایی روستا که چند روستای همجوار با فاصله 2 تا 3 کیلومتری قرار دارد، اگر یک سالن ورزشی در روستا ساخته شود می­تواند جمعیت روستاهای همجوار نیز از آن استفاده نمایند، که جمعیتی بالغ بر 4000 نفر می­شود.

روستای چاه کبگان دارای طرح هادی مصوب سال 1383 می باشد که بعد از گذشت 6 سال هنوز هیچ اقدامی جهت اجرایی آن صورت نگرفته است و این باعث بی اعتمادی و دلسردی مردم به این طرح شده و میزان مشارکت مردم با دهیاری روستا کاهش یافته است و همچنین به تبع آن باعث ایجاد تنش های میان اهالی با شورا و دهیاری گردیده است.

روستای چاه کبگان از نظر آموزشی با مشکلاتی روبرو می­باشد، با در نظر گرفتن این نکته که روستا دارای 4 واحد آموزشی می باشد که در دو ساختمان قرار دارد که یکی از آن ها (مدرسه ابتدایی) در آستانه تخریب......
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/09/08ساعت 12:19  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

آخرین وضعیت پروژه گازرسانی به شهرهای گله دار و وراوی

رئیس اداره گاز مهر:

پروژه های گازرسانی به شهرهای گله دار و وراوی با پیشرفت فیزیکی قابل توجهی در حال اجراست.

 

مهر پرس-مهندس غلامرضا سجادیان رئیس اداره گاز مهروناظر پرژه  گازرسانی به گله دار و وراوی در گفتگو با مهرپرس گفت:از تیرماه89 تاکنون با اجرای 15 کیلومتر شبکه گذاری در شهر گله دار ،فاز اول آن به اتمام رسیده است که این میزان ،50%از کل پیشرفت کار را شامل می شود.

رئیس اداره گاز مهر در خصوص گازرسانی به شهر وراوی از اتمام خط تغذیه گازرسانی به وراوی خبر داد و گفت:از 28 کیلومتر شبکه گذاری شهروراوی 25 کیلومتر آن اجرا شده است که مابقی آن به یک پیمانکار واجدالشرایط واگذار شده است.مهندس سجادیان در ادامه گفت:پیمانکار 1000فقره انشعاب آن نیز مشخص شده است که به زودی نصب انشعابات شهری وارد فاز عملیاتی می شود.

منبع: خلق


+ نوشته شده در  89/08/25ساعت 7:57  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

آخرین وضعیت پروژه های شهرداری مهر /عکس

+ نوشته شده در  89/08/19ساعت 12:49  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

بازدید صادقی فرماندار مهر از موسسه آموزش عالی و غیر انتفاعی پارس


http://mohrestan.ir/images/stories/arm/unipars.jpg

صادقی فرماندار شهرستان مهر بهمراه گیاهی مدیر آموزش و پرورش و جمعی از کارکنان فرمانداری از موسسه آموزش عالی و غیر انتفاعی پارس بازدید بعمل آمد.

دراین دیدار قاسمی مسئول این موسسه آموزش عالی ضمن خیر مقدم به مسائل و مشکلات آموزشی و رفاهی دانشگاه پارس پرداختند.وی اظهار نمودند که بدلیل دوری از مرکز استان و محرومیت منطقه مشکلات فراوانی در زمینه جذب دانشجو وجود دارد که الحمداله با تلاش و برنامه ریزی همکاران توانسته ایم در مقایسه با دیگر موسسات غیر انتفاعی موفقیتهای چشمگیری داشته باشیم.

سپس صادقی فرماندار مهر با اشاره به نقش محوري دانشگاه در مسائل آموزش عالي شهرستان بر تعامل هر چه بيشتر و استفاده از ظرفيت‌هاي اين مركز آموزش عالي تأكيد نمودند.

فرماندار مهر همچنین اظهار نمودند:مردم این شهرستان دارای سابقه فرهنگی و مذهبی بسیار خوبی هستند و باید دانشگاه و تمام مدیران تلاش کنند که خرده فرهنگ ها نتواند به گونه ای در فرهنگ دیرینه مردم رخنه کرده و آنها را تحت تاثیر قرار دهد و این امر نیاز به یک برنامه ریزی جامع و کامل دارد.

صادقی در ادامه به عزم جدی دولت در اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها پرداخته و خاطر نشان ساختند :بی شک نقش دانشگاهها و دانشجویان در تبیین اجرای صحیح این طرح بزرگ غیر قابل انکار بوده و ما نیز انتظار داریم این موسسه آموزش عالی به وظیفه خود در این خصوص عمل نموده تا انشاء اله شاهد اجرای صحیح این طرح در کشور و شهرستان مهر باشیم.

قاسمی رئیس موسسه آموزش عالی پارس نيز در ادامه بر ضرورت تعامل هر چه بيشتر بين فرمانداری ، ادارات و دانشگاههای شهرستان به منظور حل مشکلات و برنامه ريزي در زمينه‌هاي مختلف تأكيد نمودند.

وي با بيان اين مطلب افزود: رشد قابل توجه فعاليتهاي انجمنهاي علمي در این دانشگاه نشان مي دهد که فضاي دانشگاه متقاضي کار علمي به صورت گروهي است و دانشجويان علاقه مندند با يکديگر يک کنش و واکنش علمي انجام دهند لذا انجمن هاي علمي دانشجويي قابليت شکوفايي و نوآوري در حوزه هاي علمي را دارند.

گفتنی است در پايان اين ديدار ، فرماندار شهرستان مهر با کارکنان دیدار و از نزدیک با مسائل و مشکلات این موسسه آموزشی آشنا شدند.

لینک مرتبط: http://mohrestan.ir/index.php

+ نوشته شده در  89/08/19ساعت 9:27  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

تجهیز بیمارستان لامرد طی جلسه ای باحضور دکتر ایمانیه معاون وزیر ورئیس دانشگاه علوم پزشکی استان فارس

 محمد جعفری فرماندار لامرد در خصوص این دیدار که در محل دفتر دکتر ایمانیه و در دانشگاه علوم پزشکی فارس برگزار شد، گفت با پیگیریهای  قبلی قول مساعد سرکار خانم دستجردی وزیر محترم بهداشت و درمان، مبنی بر اختصاص سهمیه پزشک متخصص جراح مغز و اعصاب برای بیمارستان لامرد، خوشبختانه پس از تقسیم متخصصین، تنها یک متخصص مغز و اعصاب به استان فارس اختصاص یافت كه با رایزنی و مساعدت نهایی دکتر ایمانیه، این پزشک در بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) لامرد مستقر و در خدمت بیماران خواهد بود.
فرماندار لامرد همچنین از موافقت دانشگاه علوم پزشکی فارس با خرید MRI برای بیمارستان لامرد خبر داد و گفت این موافقت¬نامه برای صدور مجوز نهایی به وزارت بهداشت ارسال شد و مقرر گردید پیگیری های لازم در این خصوص انجام گیرد.
همچنین رئیس هیات امنای بیمارستان لامرد از اختصاص و خرید ست جراحی جهت شبكه بهداشت و درمان لامرد خبر داد و گفت دکتر ایمانیه رییس دانشگاه علوم پزشکی فارس، دستور تهیه و خرید  ست جراحی مورد نیاز بخش درمان بیمارستان لامرد با اعتبار 60 میلیون تومان را صادر کرد كه بزودی این امکانات در بخش¬های درمانی این بیمارستان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

امیدواریم شاهد چنین اخباری توسط مسئولین مان در شهرستان مهر باشیم تا پاره ای از مشکلات بیمارستان فاطمه ازهرا)س( مهر نیز حل گردد.

 

+ نوشته شده در  89/08/12ساعت 10:36  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

آمار برداری از کلنی های زنبور عسل در شهرستان مهر

کار آمار برداری از کلنی های زنبور عسل از تاریخ 24/7/89در شهرستان مهر آغاز وتا تاریخ 30/7/89ادامه پیداکرد .این مطلب را مهندس احمد علی شاهین کارشناس مسئول امور دام مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مهر گفته و افزود :این زنبور داران بصورت مهاجر و با نزدیک شدن فصل پاییز و خنک شدن هوا و با توجه به وجود کنار فراوان در منطقه و مرغوب بودن عسل حاصله ازاین کنار ها از شهرهای شمالی فارس و استان های همجوار مانند اصفهان یزد و چهار محال و بختیاری به این شهرستان مهاجرت کرده اند که در مجموع از تعداد 7903 کلنی آمار برداری شد.

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی

+ نوشته شده در  89/08/11ساعت 15:25  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

کلنگ زنی دو پروژه خانه بهداشت در شهرستان مهر

http://media.farsnews.net/Media/8606/Images/jpg/A0325/A0325289.jpg


مراسم کلنگ زنی احداث ساختمان خانه بهداشت روستای نوآباد

این مراسم با حضور صادقی فرماندار مهر، دکتر فتاحی قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی،دکتر محمدیان قائم مقام معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی،موسوی رئیس شبکه بهداشت و درمان و جمع از مسئولین محلی و معتمدین برگزار شد.
در ابتدا موسوی رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مهر ضمن تبریک میلاد حضرت امام رضا(ع) و خیر مقدم از حضور مسئولین دانشگاه علوم پزشکی افزودند:این مرکز از محل 2% نفت و گاز  و با هزینه ای بالغ بر هفتاد میلیون تومان احداث خواهد شد.
موسوی همچنین اعلام کرد با تلاش و همت دولت عدالت محور انشاءاله تا اواخر امسال جشن پایان خانه های بهداشت در ایران گرفته می شود و دیگر هیچ روستایی بدون خانه بهداشت وجود نخواهد داشت.
در ادامه صادقی فرماندار مهر با تقدیر و تشکر از مسئولین محلی و استانی عنوان داشتند: هر خانه بهداشت با کمترین مساحت بخش عمده‌اي از نيازهاي سلامتي روستاييان را فراهم و منشأ طيب خاطر مردم است.وی خانه بهداشت را به عنوان كوچك‌ترين واحد عمراني معرفي كرد كه توانسته در سلامت كشور انقلابي عظيم بر پا كند.
فرماندار مهر همچنين از پوشش صددرصدي واكسيناسيون در كشور و كاهش مرگ و مير نوزادان به عنوان عوامل ارتقاي شاخص‌هاي بهداشتي ياد كرد و افزود: استقرار خانه‌هاي بهداشت در روستاها توانست اميد به زندگي را در كشور بالا برد.

در پایان دکتر فتاحی قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی استان فارس ضمن تبریک میلاد حضرت امام رضا(ع) به بیان اهمیت خانه های بهداشت درسلامت یک روستا پرداخته و سپس کلنگ احداث خانه بهداشت روستای نوآباد را با حضور در میان مسئولین و مردم به زمین زدند.


کلنگ احداث مرکز بهداشتی درمانی دهستان ارودان از توابع شهرستان مهر به زمین زده شد

همزمان با میلاد عالم آل محمد حضرت امام رضا (ع) کلنگ ساختمان مرکز بهداشتی و درمانی دهستان ارودان با حضور صادقی فرماندار مهر،دکتر فتاحی قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی ،دکتر محمدیان قائم مقام معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ،دکتر موسوی ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر به زمین زده شد.
در این مراسم دکتر موسوی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر افزود: احداث این پروژه با ساختمانی افزون بر 450 متر مربع وبا اعتباری بالغ بر 200میلیون تومان از محل اعتبارات سفر دوم ریاست محترم جمهوری به شهرستان مهر از امروز عملیات ساختمانی آن آغاز می گردد.
سپس صادقی فرماندار مهر ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دکتر موسوی و شورای اسلامی و دهیاری روستای ارودان در خصوص پیگیری این پروژه ابراز امیدواری کردند که انشاء اله در سال آینده شاهد افتتاح و بهره برداری از این مرکز درمانی باشیم.

+ نوشته شده در  89/08/01ساعت 14:1  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

نمایش فیلم طلب خیر در خانه سینما

نمایش مستند «طلب خیر» (محمدصادق جعفری)  جزیی از برنامه ششمین روز از هفته فیلم مستند ایران در خانه سینما بود.
محمدصادق جعفری که این مستند را درباره موضوع «استخاره» ساخته پس از نمایش فیلم خود گفت: «برخی صحنه‌های این فیلم در زمان تحقیقات و با استفاده از دوربین هندی کم ضبط شد ولی در روز تصویربرداری اتفاقات چندان تحت کنترل ما نبود و به همین دلیل ترجیح دادیم از همین صحنه‌ها در فیلم نهایی استفاده کنیم چون اتفاقاتی که در بعضی صحنه‌ها افتاده بود تکرار شدنی نبود.»
جعفری با تاکید بر این‌که مستند «طلب خیر» فقط برای مخاطب ایرانی ساخته نشده افزود: «بنابراین از متن‌هایی استفاده کردیم که بتواند با تماشاگران خارجی هم ارتباط برقرار کرده و برای آن‌ها نیز قابل فهم باشد.»
وی گفت: «در حال حاضر استخاره به روش‌های متعددی از قبیل حضوری، تلفنی یا اینترنتی انجام می‌شود اما ما در این فیلم می‌خواستیم نشان بدهیم آدم های مختلفی برای دریافت استخاره به دفاتر آیات عظام مراجعه می‌کنند و در این بین کسانی هستند که حتی برای غذا پختن هم به استخاره روی می‌آورند!»
جعفری با تاکید بر این‌که بسیاری از استخاره ها ریشه در تجربیات روحانیونی دارد که مردم به آن‌ها مراجعه می‌کنند گفت: «استخاره‌گرفتن یک حرکت خودجوش است که هیچ جریانی پشتوانه آن نیست. به همین دلیل ما فقط به صورت کلی به این استخاره‌ها پرداختیم و به جزییات آن چندان نزدیک نشدیم.»

انجمن مستند سازان

+ نوشته شده در  89/07/26ساعت 21:57  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

برگزاری جلسه شورای کشاورزی شهرستان مهر با حضور دکتر تقوی معاون وزیر جهاد کشاورزی


ارسال خبر-روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان مهر

این جلسه که با حضور دکتر تقوی معاون وزیر جهاد کشاورزی،مهندس بوستانی معاون برنامه ریزی جهاد کشاورزی استان فارس،مهندس سعادت مدیر شیلات استان فارس،صادقی فرماندار مهر،سیفی مدیر جهاد کشاورزی مهر و اعضای شورای کشاورزی شهرستان در محل سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی برگزار گردید،مسائل و مشکلات بخش کشاورزی و دام و صنایع وابسته مورد بحث و بررسی قرا گرفت.

پس از تلاوت آیاتی از کلام اله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی،

مهندس سیفی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهر ضمن خیر مقدم به مهمانان حاضر در جلسه خلاصه ای از عملکرد این مدیریت در سال 88 را ارائه نمودند.ایشان در ادامه به بیان مشکلات موجود مجموعه کشاورزی از جمله : کمبود نیروی انسانی مدیریت جهاد کشاورزی و نمایندگی سازمان دامپزشکی شهرستان، فرسوده بودن ساختمان جهاد کشاورزی وراوی،عدم وجود نمایندگی شیلات و عشایر در سطح شهرستان،کمبود اعتبار جهت پرداخت اضافه کار و ماموریت نیروهای شاغل در مدیریت جهاد کشاورزی،سند دار نبودن اراضی کشاورزی کشاورزان،عدم وجود ایستگاه هواشناسی در سطح شهرستان،عدم کیفیت سموم علفکش و آفت کش های کشاورزی پرداختند.در ادامه جلسه صادقی فرماندار مهرخدمات جمهوری اسلامی به این شهرستان را بی شمار دانست و ابراز امیدواری کردند که حضور معاون وزیر باعث خیر و برکت برای این شهرستان خواهد بود.

ایشان در ادامه افزودند: با توجه به وضعیت بحرانی آب در این شهرستان می بایست در زمینه آبخیزداری کار بیشتری شود،از جمله مهار رودخانه بلبلی و استفاده از آب آن برای کشاورزی شهرستان. همچنین ایشان نیز از مشکلات کشاورزان در خصوص سند دار نبودن اراضی کشاورزی و اینکه نخلستان ها و دیگر اراضی کشاورزی که سالیان طولانی در آنها کشت می شده و می شود و اکنون جزء اراضی ملی محسوب شده،را از جمله مشکلات عمده کشاورزان برشمردند.

از مسائل و مشکلات دیگر مطرح شده توسط فرماندار مهر می توان به:نیاز تغیر الگوی کشت،نیاز به مرکز تحقیقات کشاورزی ،پرداخت تسهیلات برای آبیاری نوین، توسعه صنایع کشاورزی،پرداخت تسهیلات به بخش دام از جمله مرغداریها،ایجاد مجتمع های دامی، تاسیس نمایندگی شیلات، لغو پروانه واگذاری زمین های داده شده جهت طرح های مختلف که در آنها طرح تولیدی اجرا نشده است را برشمرد.

هرجی زاده معاون مدیر جهاد کشاورزی: پیشنهاد انتقال پس آب های پارس جنوبی به دشت مهر و گله دار را ارائه دادند.

در ادامه جلسه دکتر تقوی معاون وزیر جهاد کشاورزی: ضمن ابلاغ سلام وزیر محترم جهاد کشاورزی به حضار بیان داشتند با توجه به وسعت زیاد استان فارس و خشکسالی های پی در پی رخ داده در این شهرستان،کشاورزان و مسئولین این بخش و دیگر بخش های مرتبط و در حال تلاش زیادی برای مقابله با خشکسالی هستند ما در دوران سختی قرار داریم، ما کشوری آزاد و مستقل هستیم که امروزه معادلات سیاسی را عوض می کنیم.

با باز شدن شرایط اقتصادی فراهم شده با اجرای هدفمند کردن یارانه ها شاید در بخشی از اجرای طرح با مشکل مواجه شدیم که همه با کمک یکدیگر می بایست این مشکلات را پشت سر بگذاریم این نقطه عطفی در طول تاریخ این کشور خواهد بود.دولت سیاست کوچک کردن خود را پیش گرفته و می بایست از شرکت های خدمات مشاوره ای فنی،بیشترین استفاده را کرد.

دولت در بحث واردات، سیاست مدیریت واردات را دارد نه ممنوع کردن آن.همچنین دولت به دنبال عرضه محصولات از تولید به مصرف و حذف واسطه ها می باشد. با استفاده از اعتبارات نفت و گاز می توان به کشاورزی این منطقه کمک زیادی کرد.در مورد سند دار کردن اراضی هم در وزارتخانه این بحث وارد شورای معاونین شده و من هم این مساله را تاکید می کنم ، قابل حل و در دستور کار سازمان جنگل ها و مراتع می باشد.

مهندس بوستانی نیز گفتند:در مورد زمین های واگذار شده،با توجه به ارزش کم زمین در سال های قبل،زمین فقط با یک تقاضا داده می شده ولی الان به شدت کنترل می شود و ما به دنبال جایگزین این طرح ها و مدیریت واگذاریها می باشیم که واگذاری زمین به شهرک های صنعتی از این جمله است.

مهندس سعادت نیز به آمادگی کامل جهت ارائه تسهیلات و مشاوره به بخش شیلات اشاره نمودند و گفتند: در اینجا استعداد لازم جهت تکثیر و پرورش ماهیان زینتی وجود دارد.و در بحث سردخانه و انجماد ماهی نیز می توان از طریق صنایع کشاورزی پی گیری نمود و مشکلات را مرتفع کرد.

این جلسه همزمان با اذان ظهر به وقت محلی با صلوات بر محمد و ال محمد پایان یافت و پس از نماز،معاون محترم وزیر به همراه هئیت همراه و مهمانان دیگر در ضیافت نهاری که توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مهر ترتیب داده شده بود شرکت کردند.

+ نوشته شده در  89/07/24ساعت 10:13  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

آغاز عمليات اجرايي احداث فاز 3 پالايشگاه گاز پارسيان مهر ، در سال جاري

پالايشگاه گاز پارسيان با ظرفيت كلي حدود 82 ميليون متر مكعب در روز با هدف نم زدايي و فرآورش گازهاي شيرين ميادين گازي تابناك، شانول وراوي و هما در جنوب استان فارس و با وسعت 840 هكتار احداث شده است. پالايشگاه فوق به دو بخش 1 و 2 تقسيم مي گردد كه اجراي فاز اضطراري (اول) پالايشگاه پارسيان 1 با ظرفيت 5/21 م.م.م.ر توسط شرکت مهندسي و توسعه شرکت ملي گاز ايران در سال 82 به اتمام رسيد.

فاز 2 پالايشگاه گاز پارسيان 1 با ظرفيت 5/21 م.م.م.ر. نيز در سال 85 به بهره برداري رسيد. عمليات اجرايي احداث فاز 3 پالايشگاه فوق كه به منظور استحصال اتان و برش هاي هيدروكربوري سنگين تر در هر دو پالايشگاه پارسيان 1 و 2 تعريف شده است، در سال جاري آغاز خواهد شد.

محصولات فاز 3 پروژه در هر سال شامل استحصال اتان به ميزان 1321 هزار تن، پروپان به ميزان 632 هزار تن و بوتان به ميزان 481 هزار تن است. شرکت مهندسي و توسعه شرکت ملي گاز ايران، پروژه هاي ديگري از جمله احداث  نيروگاه 100 مگاواتي، احداث خطوط لوله انتقال مايعات گازي، احداث مخازن و تأسيسات بارگيري در عسلويه، پست برق پشتيبان فاز يك پالايشگاه پارس جنوبي، واحد توليد ماده بودار كننده در فاز يك پالايشگاه پارس جنوبي، تأسيسات سوختگيري فرودگاه لامرد و همچنين طرح هاي توسعه اي را در دست انجام دارد.

+ نوشته شده در  89/07/24ساعت 7:41  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

اتصال گاز پارسیان مهر به خط انتقال گاز هشتم سراسري


خط انتقال گاز هشتم سراسري به طول 1054 كيلومتر و قطر 56 اينچ و فشار طراحي 1305 پوند بر اينج مربع از پالايشگاههاي فاز 9 ، 10، 17، 18پارس جنوبي و پس از آن پالايشگاه پارسيان آغاز و به موازات خط لوله سراسري چهارم تا حوالي صفاشهر ادامه يافته و سپس از خط لوله مذكور جدا شده و پس از عبور از شرق شهرستان ابركوه و شهرهاي نائين، كاشان و غرب درياچه نمك به خط لوله پنجم تهران در كيلومتر 67 منتهي مي شود. اين خط انتقال علاوه برتأمين بخشي از گاز مورد نياز استانهاي فارس ، يزد و اصفهان با اتصال به خط پنجم تهران قسمتي از گاز مورد نياز تهران بزرگ را نيز تأمين و امكان ارسال گاز به خطوط دوم و سوم سراسري و همچنين تزريق گاز به تأسيسات ذخيره سازي سراجه در استان قم را نيز فراهم مي نمايد. بخش پارسيان تا ابركوه خط انتقال گاز هشتم سراسري در سال 1387 مورد بهره برداري قرار گرفته و ادامه آن از ابركوه تا خط پنجم در دي ماه سال 1388 به اتمام رسيده و بهره برداري شده است.
اين خط داراي 10 تأسيسات تقويت فشار گاز است كه عمليات احداث 1 ايستگاه آن(خاوران) در حال انجام بوده و تشريفات مناقصه 5 ايستگاه ديگر به نام هاي خيرگوه ،‌خنج ، جهرم ،‌ارسنجان و صفاشهر به اتمام رسيده و پيمانكار مربوطه مشخص شده است. تشريفات مناقصه 4 تأسيسات ديگر به نام هاي اردستان، ندوشن ، دهشير و كاشان نيز در دست اقدام است.

+ نوشته شده در  89/07/24ساعت 7:37  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

رئیس جدید اداره تعاون روستایی شهرستان مهر معرفی شد.


در مراسمی که در شهرستان مهر برگزار شد، رئیس سازمان تعاون روستايي استان فارس  با بيان اينكه شهرستان مهر از پتانسيل خوبي در زمینه کشاورزی برخوردار است افزود: "این شهرستان در تولیدات کشاورزی بویژه گندم در میان دیگر شهرستانهای فارس از موقعیت مطلوبی برخوردار بوده به طوري كه بخش عمده اين محصولات به شهرستان های همجوار و دیگر نقاط كشور صادر مي گردد و بر همين اساس نگاه ما به این شهرستان نگاه ویژه ای بوده و از رئیس سازمان تعاون روستایی این شهرستان نیز خواستار فعالیت و همکاری بیشتر می باشیم."
سپس
رئیس سازمان تعاون روستایی استان فارس با تقدیر از زحمات پرویز اسماعیلی کاکرودی رئیس سابق تعاون روستایی ،آقای یوسف صفری را بعنوان رئیس جدید سازمان تعاون روستایی شهرستان مهر معرفی نمودند.

+ نوشته شده در  89/07/21ساعت 12:11  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

ایجاد 3 رشته جدید در دانشگاه پارس

سرپرست موسسه آموزش عالی پارس شهرستان مهر از راه اندازی سه رشته جدید در این دانشگاه خبرداد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه پارس، آقای قاسمی سرپرست موسسه آموزش عالی پارس از ایجاد سه رشته جدید کارشناسی پیوسته شیمی کاربردی، کارشناسی ناپیوسته عمران( مهندسی تکنولوژی ساختمان) و کاردانی حسابداری در این دانشگاه خبر داد .

پذیرش دانشجو در این دانشگاه مانند سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسط سازمان سنجش آموزش کشور و از طریق آزمون سراسری صورت می پذیرد .پذیرفته شدگان از مرحله ثبت نام تا مرحله فراغت از تحصیل از کلیه جهات آموزشی ،دانشجویی ، انضباطی و پرداخت شهریه تابع مقررات مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری هستند .

ارسال خبر: روابط عمومی دانشگاه پارس

+ نوشته شده در  89/07/21ساعت 9:25  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

شرکت 92 و نیم درصدی فارسی ها در طرح هدفمندکردن یارانه ها

altرییس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان از شرکت 92 و نیم درصدی فارسی ها در طرح هدفمندکردن یارانه ها خبرداد.
مبشری در جلسه شورای اداری شهرستان مهر با بیان اینکه تاکنون دو میلیون و 849 هزار نفر از مردم استان برای عضویت در طرح سهام عدالت معرفی شده اند تصریح کرد: تاکنون ثبت نام دو میلیون و 493 هزار نفر از این تعداد افراد به پایان رسیده و سود سهام سنوات 85 و 86 نیز به آنها پرداخت شده است.مومنی مدیرکل امور مالیاتی استان نیز در این جلسه استقلال و ابادانی منطقه و توسعه صنعت را از جمله دستاوردهای طرح مالیات بر ارزش افزوده دانست و تصریح کرد: مقداری از مالیات اخذ شده در شهرهای صنعتی به همان شهرها اختصاص می یابد.
به گفته مومنی از مهرماه پارسال تا نیمه نخست امسال 48 میلیارد ریال سهم عمران و آبادی شهر مهر بوده که به حساب شورای این شهر واریز شده است.صادقی فرماندار مهر هم از شرکت 95 درصدی مردم این شهر در طرح تحول اقتصادی خبر داد و تصریح کرد: شهرستان مهر در این خصوص در مقایسه با دیگر شهرستانهای استان از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
+ نوشته شده در  89/07/17ساعت 14:2  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

رشد10 درصدي كشت كنجد در شهرستان مهر


كشت دانه روغني كنجد در شهرستان مهرافزايش يافت.مدير جهاد كشاورزي شهرستان مهرگفت: امسال كشاورزان بخش هاي وراوي، مركزي ، گله دار و اسير اين شهرستان 700 هكتار از اراضي كشاورزي خود را به كشت دانه روغني كنجد اختصاص دادند كه اين ميزان در مقايسه با پارسال حاكي از 10 درصد افزايش است. سيفي افزود: از اين ميزان سطح زير كشت ، 200 هكتار آن بصورت كم خاكورزي ، 50 هكتار بصورت كشت مستقيم با استفاده از دستگاه و مابقي به روش مكانيزه سنتي كشت شده است . وي پيش بيني كرد: كشاورزان اين شهرستان 700 الي يك هزار تن دانه روغني كنجد امسال برداشت كنند.

+ نوشته شده در  89/06/25ساعت 21:12  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

زمين لرزه دارالميزان را لرزاند.

زمین لرزه عصر امروز منطقه دارالمیزان شهرستان مهر را لرزاند.به گزارش شبکه لرزه نگاری شیراز وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین لرزه ای به بزرگی 4 و 7 دهم ریشتر ساعت 17 و 3 دقیقه و 30 ثانیه امروز منطقه دارالمیزان از توابع بخش اسیر شهرستان مهر را لرزاند.یحیی صادقی فرماندار مهر گفت: این زمین لرزه خسارات چندانی نداشته و باعث ایجاد ترک در دیوار برخی منازل این منطقه شده است.

منبع: شبكه فارس

+ نوشته شده در  89/06/18ساعت 2:23  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

ماه رمضان و ضيافت نور مجمع طلاب شهرستان مهر


به همت مجمع طلاب شهرستان مهر و با همکاری پالایشگاه پارسیان مهر 2تن ازحافظین وقارئین نوجوان کشوری و بین المللی از میلاد امام حسن مجتبی (ع) تاپایان ماه مبارک رمضان مهمان شهرستان های مهرولامرد هستند.

محمدمهدی جعفری به عنوان قاری ممتازکشوری  به سبک های مختلف اساتید عبدالباسط ومنشاوی و شحات انور قرائت می کند وهمچنین معجزه قرآن جناب آقای محمد صادق سلیمانی ازحافظین بین المللی است که توانایی حفظ  قرآن به 20 روش مختلف را دارد، از ویژگی های این حافظ نوجوان که ازنوابغ قرآنی کشوراست بجز تسلط برآیات وصفحات قرآن ، معنا ومفهوم قرآن است به گونه اي که توان ترجمه آیات و تفسیر بعضی از سوره ها را دارد، اين امر خود باعث شگفتی مردم شهرستان شده و  پی به قدرت خداوند درتوانمندی بشر برده اند.

این عزیزان تاکنون در محافل گوناگون انس باقرآن درمناطق مختلف شهرستان اجرای بر نامه داشته اند و با نشان دادن مهارت خود با وجود سن كمشان در قرائت و حفظ قرآن كريم باعث تحول قرآنی وبالابردن انگیزه های قرآنی درنسل جدید شده اند.
این محافل تاکنون درشهرمهر,وراوی,ارودان,لامرد,خوزی,صادره,بیت العباس,نورآباد و... برگزارگردیده است.

+ نوشته شده در  89/06/17ساعت 1:14  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

فيلم "طلب خیر "نامزد بهترین کارگردانی مستند کوتاه جشن خانه سینما


اسامی نامزدهای بخش مستند چهاردهمین جشن سینمای ایران اعلام شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی چهاردهمین جشن سینمای ایران، هیات داوران بخش مستند پس از بازبینی و ارزیابی فنی، هنری و حرفه‌ای و پس از جمع آوری و شمارش آرا، فيلم "طلب خير"  سيد محمد صادق جعفري مهري  را  به عنوان يكي از نامزدهاي دریافت تندیس و دیپلم افتخار چهاردهمین جشن سینمای ایران اعلام کردند....(بقيه در ادامه مطلب)


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/06/16ساعت 1:3  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

باحکم مدير کل کمیته امداد فارس حسين شيردل بسمت مسئول شاخه گله دار منصوب شد

آقای حسين شيردل کارمند اداري مالي شاخه فرعي گله دار در حکمي از سوي مدير کل کميته امداد فارس بعنوان مسئول شاخه فرعي گله دار منصوب گشته واز خدمات چند ساله علي خوشنويس تقدير بعمل آمد.

http://mohrestan.ir/images/stories/arm/emdad.jpg

به گزارش روابط عمومي کميته امداد گله دار:

بنا به پيشنهاد رييس کميته امداد امام خميني  شهرستان مهر وموافقت مدير کل امداد فارس طي حکمي آقاي حسين شيردل کارمند اداري مالي شاخه فرعي گله دار بعنوان مسئول شاخه فرعي گله دار انتخاب گرديده واز زحمات چندين ساله علي خوشنويس مسئول سابق اين شاخه تقدير بعمل آمد.شيردل مسئول جديد امداد گله دارنيز ضمن تشکر از خدمات آقاي خوشنويس اظهار اميدواري کرد بتواند تعامل بيشتري با ادارات ونهادهاي بخش گله دار وشهرستان مهر داشته وخدمات بهتري به مددجويان ارائه شود.

نویسنده: سید حسن سلامی (کمیته امداد)


+ نوشته شده در  89/06/13ساعت 17:29  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

تصويب سرمايه گذاري 700 ميليون دلاري شركت ملي گاز ايران

معاون برنامه ريزي وزير نفت از اجازه مشاركت و سرمايه گذاري بيش از 700 ميليون دلاري شركت ملي گاز ايران با بانك صادرات در اجراي طرح پالايشگاه بيد بلند 2 و پروژه استحصال اتان پالايشگاه پارسيان در كارگروه نمايندگان ويژه رياست جمهوري در امور نفت خبر داد.

محسن خجسته مهر در گفتگو با شانا در تشريح مصوبات نشست اخير كارگروه نمايندگان ويژه رئيس جموري در امور نفت گفت: در اين نشست مصوب شد شركت ملي گاز ايران با مشاركت بانك صادرات و ساير شركا در اجراي طرح پالايشگاه بيدبلند 2 تا سقف 442 ميليون دلار و استحصال اتان پارسيان مُهر تا سقف 4/277 ميليون دلار اجازه مشاركت داشته باشند.

به گفته وي در اجراي پروژه هاي ياد شده سهم شركت ملي گاز ايران 20 درصد بوده و مابقي از سوي بانك صادرات و شركا تامين مالي خواهد شد.

+ نوشته شده در  89/06/12ساعت 3:42  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

فيلم مستند «طلب خير» كاري از سيد محمد صادق جعفري مهري در فرهنگسراي ارسباران نمایش داده می شود.


بنا بر گزارش پايگاه خبري- تحليلي «سينما تجربي» به نقل  از روابط عمومي مراكز فرهنگي هنري منطقه 3 ، فيلم‌هاي كوتاه «طلب خير» به كارگرداني صادق جعفري ، «شيون بر غمي كهن» و «شير پوشان» كه به ترتيب توسط پژمان مظاهري‌پور و نرگس آبيار ساخته شده‌اند با حضور «هادي آفريده» نقد و بررسي مي‌شود.

این فیلمها در روز دوشنبه هشتم شهریور ماه در فرهنگسرای ارسباران به نمایش درمی آید.

پایگاه خبری تحلیلی سینمای تجربی

+ نوشته شده در  89/06/09ساعت 12:59  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

بهره برداری و كلنگ زني از 9 طرح عمرانی در ششمین روز از هفته دولت در شهرستان مهر

در ششمين روز از هفته دولت طرح هايي كه توسط بخش خصوصي و شهرداري هاي شهرستان در حال پيگيري است و يا به اتمام رسيده ، توسط فرماندار محترم شهرستان مهر كلنگ زني و بهره برداري شد.

1.آغاز عملیات اجرایی مسکن مهر شهر گله دار:

در زمینی به مساحت 8 هکتار جهت ایجاد 550 واحد مسکونی بصورت انفرادی تک واحدی که با تسهیلات 200 میلیون ریالی توسط متقاضیان ساخته می شوند.

2.افتتاح واحد مرغداری 10 هزار قطعه ای روستای تل ملو بخش وراوی (بخش خصوصي):

این واحد قادر است سالانه 100 تن گوشت سفید تولید نماید که با هزینه ای افزون بر 124 میلیون تومان توسط بخش خصوصی با همکاری بانک کشاورزی  راه اندازی شده است. 

3.کلنگ زنی آغاز ساخت میدان فاطمیه شهر مهر (شهرداري مهر):

این طرح شامل ساخت المان ،محوطه سازی،نورپردازی و فضای سبز با اعتبار 90 میلیون تومان ساخته می شود. 

4.بهره برداری از میدان و بلوار آیت اله مجتهد فال اسیری شهر گله دار(شهرداري گله دار):

این طرح با هزینه ای افزون بر 250 میلیون تومان توسط شهرداری گله دار به بهره برداری رسید .

5.آغاز ساخت استخر سرپوشیده  شهر مهر(شهرداري مهر):

این پروژه  در زمینی به مساحت 3000 متر مربع و 1500 متر مربع زیر بنا با هزینه ای افزون بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان عملیات اجرایی آن آغاز شد.

6.کلنگ زنی فاز دوم پارک شهر مهر(شهرداري مهر):

این پروژه در زمینی به مساحت 27000 متر مربع با اعتباری افزون بر 400 میلیون تومان از محل اعتبارات شهرداری مهر ساخته می شود.

7.كلنگ زني پارك محله اي پيام شهر مهر(شهرداري مهر):

اين پروژه در زميني به مساحت 1000 مترمربع  با اعتباري بالغ بر 150  ميليون ريال از محل اعتبارات شهرداري مهر ساخته مي شود.

8.كلنگ زني پارك محله اي خيابان آبشار در شهر مهر(شهرداري مهر):

اين پروژه در زميني به مساحت 1000 متر مربع با اعتباري بالغ بر 150  ميليون ريال از محل اعتبارات شهرداري مهر ساخته مي شود.

9.بهره برداري از پياده رو بلوار فرهنگ(شهرداري مهر):

اين پروژه در مساحت 5000 متر مربع و با اعتباري بالغ بر 400 ميليون ريال به بهره برداري رسيد.
+ نوشته شده در  89/06/08ساعت 11:27  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

برنامه هفته دولت در شهرستان مهر در سال 1389

 

تصویر زیر رو در رایانه خود ذخیره کنید. سپس از آنجا باز کرده و مطالعه کنید.

منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهر

+ نوشته شده در  89/06/06ساعت 11:11  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

افتتاح و بهره برداري 3 طرح در بخش وراوي


افتتاح ساختمان جدید الاحداث بانک ملت شعبه وراوی با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال


در این مراسم سرپرست بانک ملت در حوزه جنوب فارس با اعلام این موضوع که بانک ملت خوشبختانه بعنوان اولین بانک استان از نظر سپرده گذاری و منابع مالی است ، از مردم بخش وراوی به لحاظ توجه و سپرده گذاریشان در این بانک تقدیر و تشکرنمودند و خاطر نشان کردند این بذل توجه و عنایت مردم سبب شد تا سرپرستی بانک ملت به احداث ساحتمان جدید در شهر وراوی اقدام نماید .
زارعی سرپرست بانک ملت در حوزه جنوب فارس افزود: ساختمان جدید بانک ملت با زیر بنای 500 متر مربع در 3 طبقه با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال در مدت 8 ماه ساخته شده که با این اقدام سعی داریم بتوانیم نقش موثری در خدمات رسانی و توسعه اقتصادی این شهرستان داشته باشیم.
سپس صادقی فرماندار مهر از ایشان خواستند که هر چه زود تر نسبت به راه اندازی دستگاه خودپرداز که یکی از دغدغه های مردم شهر وراوی است اقدام نمایند.
فرماندارمهر همچنین از سرپرست بانک ملت خواستند با توجه به محدودیتهای باجه بانک ملت در مرکز شهرستان که عملاً جوابگو مردم نبوده نسبت به راه اندازی شعبه مستقل اقدام شایسته معمول دارند.
افتتاح دو واحد پانسون پزشکی در درمانگاه شهر وراوی

دکتر موسوی در این مراسم با اشاره به مشکلات بهداشتی درمانی بخش وراوی و نیاز به حضور پزشک در تمام مدت شبانه روز احداث این 2 واحد پانسیون پزشکی که می تواند نقش موثری در جذب و استقرار پزشک داشته باشد  از مهمترین اقدامات دانشگاه علوم پزشکی دانستند.
سپس صادقی فرماندار شهرستان مهردر جمع مسئولین و اهالی شهر وراوی اعلام نمودند: مبلغ 20 میلیون تومان بعنوان هزینه تعمیرات ساختمان درمانگاه وراوی  در نظر گرفته شده است که با توجه به قدمت طولانی و فرسایش این ساختمان پیشنهاد می گردد چنانچه مبلغ 50 میلیون تومان از طرف خیرین جهت احداث ساختمان درمانگاه مساعدت گردد ، فرمانداری و دانشگاه علوم پزشکی مابقی هزینه ها را بر عهده خواهند گرفت.
که در همین راستا شورای اسلامی شهر وراوی قول مساعد دادند.

بهره برداری از موتورخانه و چاه شماره 2 دهستان خوزی در دومین روز از هفته دولت

در این مراسم علیپور مدیر آبفا روستایی شهرستان مهر با بیان اینکه چاه شماره 1 خوزی بعلت کمبود آب در تابستان مشکلاتی جهت اهالی خوزی بوجود آورده اقدام به حفر چاه شماره 2 نموده ایم که علیرغم مشکلات پیش رو الحمداله توانستیم به قول خود جامه عمل بپوشانیم که با حفر این چاه دیگر اهالی خوزی نگران مشکل کم آبی نخواهند بود.
رئیس آبقا روستایی شهرستان مهر افزود:این چاه با اعتباری بالغ بر 120 میلیون تومان به بهره برداری رسیده است.

+ نوشته شده در  89/06/04ساعت 13:29  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

اطلاعيه/ نتيجه آزمون استخدامي شركت كارخانجات سيمان لامرد


به اطلاع كليه شركت كنندگان در آزمون استخدامي

شركت كارخانجات سيمان لامرد مي رساندكه نتايج آزمون مقاطع كارشناسي و كارداني ازمورخه

89/06/09

در سايت www.lamerdcement.com قابل مشاهده مي باشد.

 

* توجه :براي مشاهده نتايج آگاهي از شماره ملي داوطلب الزامي مي باشد.

 

+ نوشته شده در  89/06/04ساعت 12:14  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

افتتاح چند پروژه توسط فرمانداري شهرستان مهر

از آنجایی که داشتن خانه و سرپناه جهت هر انسانی از ضروریات اولیه به حساب می آید کمیته امداد امام خمینی (ره) بنا بر وظایف خداپسندانه و انسان دوستانه خود در کمک به خانواده های بی بضاعت و یتیم این امر در اولویت خود قرار داده و در همین راستا کمیته امداد شهرستان مهر تعداد 7 باب منزل مسکونی مددجویی با زیر بنای 64 متر در سال 88 با اعتباری بالغ بر 500,000,000 ریال تامین اعتبار نموده که در هفته دولت به بهره برداری و مورد استفاده مددجویان قرار گرفت...........


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/06/03ساعت 16:29  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

تجهيز ناوگان موتوري شهرداري مهر در هفته دولت


http://www.niazerooz.com/Im/O/88/0229/L6337830465760.jpg

همزمان با آغاز هفته دولت يك دستگاه بيل مكانيكي 220 كوماتسو به ناوگان موتوري شهرداري مُهر ملحق شد.

يوسفي شهردار مهر، ارزش دستگاه مذكور را 2,100,000,000 ريال اعلام كرد.

اين دستگاه در كنار دو دستگاه ميني بوس،يك دستگاه غلتك ،يك دستگاه كمپرسي بنز،يك دستگاه بكهولودر و يك دستگاه آتش نشاني از جمله ماشين آلاتي است كه در 5/1 سال اخير به ناوگان شهرداري مهر اضافه شده است.

+ نوشته شده در  89/06/03ساعت 16:25  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

پیشرفت شهرستان مهر بی سابقه است.

 فرماندار شهرستان مهر گفت: حركت رو به جلو و اجراي پروژه‌هاي متعدد در اين شهرستان نسبت به سال‌هاي قبل و دولت‌هاي گذشته، قابل مقايسه نيست.

يحيي صادقي امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در مهر علت تأخير به بهره‌برداري رسيدن طرح اتوبان پارسيان را اجرايي نشدن آن در دولت هشتم دانست و اظهار داشت: در آن زمان اين طرح براي آغاز كار اجرايي به مناقصه گذاشته مي‌شود كه پيمانكاري با ارائه پيشنهاد 176 ميليارد توماني در آن برنده و بنا به دلايلي واگذاري آن به پيمانكار از سوي وزارت نفت لغو مي‌شود و همين امر سبب به وجود آمدن تأخير در احداث آن شده است.
وي ادامه داد: چهار سال بعد، دوباره احداث آن با توجه به موقعيت حساس اين پروژه در دستور كار قرار مي‌گيرد و يك بار ديگر به مناقصه گذاشته مي‌شود و اين پيمانكار با پيشنهاد 96 ميليارد توماني، مناقصه را برنده مي‌شود و بعد از آن بوده كه عمليات احداث آن آغاز شده است.
صادقي اضافه كرد: اتوبان پارسيان ـ مهر ادامه اتوبان لامرد ـ پارسيان نيز در مراحل پاياني خود قرار دارد كه با توجه به حلول ماه مبارك رمضان و عدم حضور مسئولان كشوري در اين ماه براي افتتاح اين پروژه عظيم، اين طرح نيز در آخر شهريور ماه جاري به بهره‌برداري مي‌رسد.
فرماندار مهر در مورد پيشرفت‌هاي اين شهرستان نيز در سال‌هاي اخير خاطرنشان كرد: حركت رو به جلو و اجراي پروژه‌هاي متعدد نسبت به سال‌هاي قبل و دولت‌هاي پيشين، قابل مقايسه نيست.
وي ادامه داد: در چند سال اخير طرح‌هاي بسيار بزرگي از سوي دولت‌هاي نهم و دهم در اين شهرستان اجرا شده و مهر را به يكي از شهرستان‌هاي پيشرفته در سطح استان فارس مبدل ساخته است.
صادقي ابراز داشت: مهر به عنوان شهرستاني كه در آينده‌ نزديك با توجه به موقعيت استراتژيكي كه دارد، مي‌تواند به يك منطقه صنعتي و توسعه يافته مبدل شود و نگرش دولت نيز به اين شهرستان با توجه به نزديكي به منطقه عسلويه مبني بر توسعه پايدار آن است.
فرماندار شهرستان مهر در اين گفت‌وگو همچنين اشاره‌اي به سفر احمدزاده استاندار فارس به شهرستان مهر در هفته گذشته كرد و گفت: مصوبات بسيار خوبي براي عمران و آباداني اين شهرستان در اين سفر به تصويب رسيد كه بيشتر در فصل‌هاي عمران شهري بود اما از لحاظ حجم كار، اين مصوبات بيشتر در بخش‌هاي روستايي به تصويب رسيد.
وي بيان داشت: در اين سفر مسئله گازرساني به شهرهاي گله‌دار و وراوي مورد بررسي قرار گرفت كه براي اجرايي شدن اين امر، 4 ميليارد تومان اختصاص يافت و اين فصل جديدي از توسعه را در اين شهرستان مي‌گشايد.
صادقي همچنين به 120 مصوبه اين سفر اشاراتي داشت و گفت: در مصوبات اين سفر تنها در بخش عمران روستايي، قريب به 5 ميليارد ريال اختصاص يافته است.

مهرستان: ما متوجه نشدیم چه جوری پیشرفت شهرستان مهر بی سابقه است(احتمالاْ فقط در اخبار منتشره)

کاش جناب فرماندار به انتقال راه مهر-اخند(پارسیان-پارس جنوبی) با وجود بيش از 60% پيشرفت به چندكيلومتر آنورتر  که علت اصلی این وقفه هست هم اشاره می فرمودند.

+ نوشته شده در  89/06/02ساعت 12:45  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

فرماندار مهر: اتوبان پارسيان به بهره‌برداري مي‌رسد


يحيي صادقي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مهر در تشريح برنامه‌هاي هفته دولت در اين شهرستان اظهار داشت: در اين هفته چند پروژه مهم به بهره‌برداري مي‌رسد كه مي‌توان به پروژه راه اسير به چاه عيني علامرودشت اشاره كرد كه بعد از 10 سال به طول انجاميدن امسال به بهره‌برداري مي‌رسد.
وي ادامه داد: يكي ديگر از طرح‌هايي كه در اين هفته در مدار خدمت‌رساني به مردم قرار مي‌گيرد آب‌نماي بَلبَلي است كه با هزينه 6 ميليارد و 300 ميليون ريالي انجام شده و در اين طرح از جديدترين شيوه‌ها براي عبور آب با توجه به طغيان رودخانه در ساليان گذشته استفاده شده كه از استحكام بسيار خوبي نيز برخوردار است.
صادقي همچنين به طرح‌هاي بخش بهداشت و درمان كه در هفته دولت به بهره‌برداري مي‌رسد، اشاره كرد و گفت: در اين بخش خانه‌هاي پزشك در روستاهاي دارالميزان، چاه درواو دو واحد نيز در شهر وراوي احداث شده كه به بهره‌برداري مي‌رسند.
اين مقام مسئول به احداث راه‌هاي روستايي در فال و خواجه مراد نيز اشاره و اضافه كرد: با توجه به استيجاري بودن ادارات بسياري در اين شهرستان احداث ساختمان‌هاي اداري در دستور كار قرار گرفته است كه در هفته دولت امسال ساختمان اداري كميته امداد امام خميني (ره)، نيروي انتظامي، آبفاي روستايي و سازمان امور آب به بهره‌برداري مي‌رسند.
وي به 15 اداره فاقد ساختمان اداري در اين شهرستان اشاره كرد و ابراز داشت: طرحي در دست اقدام داريم كه مجتمع اداري در يكي از نقاط شهر مهر احداث كنيم تا با متمركز شدن برخي از ادارات امور اداري شهروندان آسان‌تر انجام پذيرد.
صادقي از افتتاح اتوبان پارسيان پارس جنوبي در هفته پاياني شهريور ماه جاري خبر داد و بيان داشت: اين طرح 24 كيلومتر طول دارد و داراي اتوبان چهار خطه بوده كه در طول مسير آن چهار تونل نيز احداث شده و هم‌اكنون در مرحله نصب حفاظ‌هاي گاردريل و تأمين روشنايي تونل‌هاي اين طرح است كه با وجود برخي معارضان در اتمام اين پروژه تأخير ايجاد شده و اين مسئله سبب شده كه در هفته دولت به بهره‌برداري نرسد اما تمام تلاش خود را به كار بستيم تا در پايان شهريور ماه جاري با حضور وزير راه و ترابري و چند تن از مسئولان استاني و شهرستاني اين پروژه عظيم كه نماد خدمت‌رساني نظام مقدس جمهوري اسلامي در جنوب استان فارس است به بهره‌برداري برسد و مسيري كوتاه و مطمئن به حاشيه خليج فارس در اختيار مردم قرار گيرد.

مهرستان : ظاهراً جناب فرماندار فراموش كرده اند كه اين پروژه ابتدا در مسير ديگري شروع شد و با وجود اينكه تا 60% زيرسازي،تسطيح و احداث پل هاي آن انجام شده بود با كارشكني هايي روبرو شد و باعث تحميل شدن هزينه ي هنگفت ديگري بر دوش دولت عدالت محور شد.

البته شايد منظور آقاي صادقي از معارضان، همان كساني باشد  كه اعتبارات هزينه شده در مسير كارشناسي شده قبلي را ناديده گرفته و مسبب اصلي اتلاف وقت و هزينه اضافي بوده اند.

+ نوشته شده در  89/06/02ساعت 0:10  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

فرماندار مهر:صرفه­جویی برق باید از ادارات دولتی آغاز شود

فرماندار شهرستان مهر گفت:  انرژی برق در ایران خیلی ارزان­تر از سایر کشورهاست به همین دلیل به راحتی و بدون توجه، برق مصرف می­کنیم. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع برق فارس، صادقی در مراسم تودیع و معارفه مدیران جدید و قدیم برق شهرستان مهر افزود: انصافاً در بخش برق اقدامات خوبی انجام شده و سرعت انجام پروژه­ها هم بسیار مطلوب بوده است، باید از کسانی که وظایف خود را خوب انجام می­دهند قدردانی کرد. وی با تصریح این که صرفه­جویی در مصرف برق باید از ادارات دولتی و مدیران آغاز شده و به سایر ارکان جامعه تسری یابد، گفت: امروز توسعه شبکه­های برق در شهرستان مهر به گونه­ای است که برق با کمترین میزان قطعی و مشکل به مشترک تحویل می­شود.
فرماندار شهرستان مهر با بیان این که چند دهه پیش از این بزرگترین مشکل مردم این منطقه بعد از آب، برق بود، گفت: شاید در دهه­های گذشته اگر برای مدتی برق قطع می­شد اتفاقی رخ نمی­داد، اما امروز قطع برق حتی برای چند دقیقه هم امکان­پذیر نیست زیرا تمام سامانه­­ها فلج می­شوند. صادقی با ابراز رضایت از عملکرد معینی مدیر سابق برق مهر و با بیان این که بنا نیست یک شبه تمام مشکلات مردم رفع شود، گفت: در تمام سازمان­ها و ادارات خصوصاً دوایری که با مردم بیشتر ارتباط دارند، حفظ کرامت ارباب  رجوع و مردمداری از همه امور مهم­تر است. وی افزود: اگر به درستی پاسخگوی مردم بوده و نظام پاسخگویی را ارج گذاریم، در مردم اعتماد ایجاد کرده و در مسیر حل مشکلات گام برداشته­ایم. علیزاده معاون فرماندار شهرستان مهر نیز با قدردانی از فعالیت­ها و اقدامات توزیع برق در این شهرستان، گفت: در سال­های 85 و 86 مشکلات زیادی در زمینه برق در شهرستان وجود داشت که با تلاش­های انجام  شده این مشکلات برطرف شده و امروز به اندازه تمام سال­های گذشته از انقلاب در این شهرستان ترانسفورماتور نصب شده است.
بر اساس این گزارش معاون بهره­برداری شرکت توزیع برق فارس نیز در سخنان کوتاهی و با اشاره به این که دوازده سال قبل شبکه برق شهرستان مهر وجود نداشت، گفت: این تأسیسات و امکاناتی که امروز مشاهده می­شود، ظرف این مدت و با تلاش شبانه­روزی کارکنان خدوم ایجاد شده و توسعه پیدا کرده است.
محمدعلی دوامی با یادآوری خاطراتی از احداث شبکه­های فشار متوسط و ضعیف در شهرستان مهر، گفت: در طول تمام این سال­ها تأمین برق مطمئن و پایدار هدف اصلی بوده و هست. دوامی با تصریح این که مردم ایران شایسته بهترین نوع خدمات و امکانات هستند، از خدمات مجتبی معینی قدردانی نمود و کاظمی را به عنوان مدیر جدید برق شهرستان مهر معرفی کرد. مدیر پیشین برق مهر نیز گفت: اگر موفقیتی امروز در شهرستان به دست آمده حاصل تلاش جمعی همه همکاران و همکاری و مساعدت همه مدیران در بخش­های مختلف بوده است.
مجتبی معینی افزود: طی بیش از سه سال فعالیت در شهرستان مهر همه تلاش خود را معطوف خدمت به مردم کرده و به دنبال تأمین برق مطمئن و پایدار برای مشترکان بودم.
کاظمی مدیر جدید برق مهر نیز با یادآوری این که ظرف سه سال گذشته و با همت مدیریت و کارکنان برق مهر، تعداد ترانس­های موجود در این شهرستان به دو برابر افزایش پیدا کرده است، گفت: انشاءالله با برنامه­ریزی مناسب­تر و مدیریتی دقیق­تر سعی می­کنم زمینه ارائه خدمت بهتر به مردم را فراهم کنم.

+ نوشته شده در  89/06/01ساعت 9:18  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

مصوبات سفر استاندار مربوط به كميته امداد شهرستان مهر

اختصاص600 ميليون ريال اعتباردرسفر استاندار فارس جهت ساخت کانون فرهنگی تربیتی

مبلغ 600.000.000  ريال اعتبار جهت ساخت كانون فرهنگي تربيتي كميته امداد شهرستان مهر درسفرعالي ترين مقام دولت در استان فارس به شهرستان مهر در نظر گرفته شد.
به گفته سيد مرتضي علوي رييس كميته امداد مهر اين اعتبار در سفر دور سوم رياست محترم جمهور مصوب شده بود كه پس از تخصيص اعتبار از سوي استاندار محترم در این سفر باعث شور و شعف مردم و مددجويان اين نهاد گرديد.

*************************

تصويب احداث 5واحد مسكوني جهت مددجويان كميته امداد شهرستان مهردر سفر استاندار

در سفر استاندار پرتلاش و ولائي فارس به خطه جنوب استان و شهرستان مهر 400 ميليون ريال اعتبار جهت ساخت 5 واحد مسكوني جهت مددجويان  كميته امداد شهرستان مهر در نظر گرفته شد.
به گفته سيد مرتضي علوي رييس كميته امداد مهر در راستاي عنايت ويژه استاندار محترم فارس به محرومين و افراد بي بضاعت تحت حمايت اين نهاد ساخت اين 5 واحد مسكوني درجلسه شورای اداری مصوب شده و بزودی  احداث مي گردد.


*************************


اختصاص 500 ميليون ريال اعتبار جهت تكميل ساختمان اداري كميته امداد گله دار

درسفرپرخيروبركت استاندارپر تلاش وخستگی ناپذیر به شهرستان مهرمبلغ 500ميليون ريال اعتبار جهت تكميل ساختمان اداري كميته امداد گله دار در نظر گرفته شد.

سيد مرتضي علوي رييس كميته امداد مهر با بيان مطلب افزود:اين اعتبار از محل اعتبارات اداره كل كميته امداد فارس در سفر اخیر استاندار محترم فارس به این شهرستان جهت تكميل ساختمان اداري كميته امدا د اين بخش در نظر گرفته شده است.


نويسنده: سيد حسن سلامي
+ نوشته شده در  89/05/29ساعت 4:2  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

گزارش تصویری سفر استاندار به شهرستان مهر (سری دوم +سری سوم)


برای دیدن گزارش تصویری  روی تصاویر زیر کلیک کنید.


سری دوم


 سری سوم

+ نوشته شده در  89/05/22ساعت 19:28  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

كسي كه به دنبال خدمت و نوكري به مردم باشد شب و روز نمي شناسد


دكتر روح الله احمدزاده درشانزدهمين سفر رسمي شهرستاني خود در جمع مردم شهرستان مهر اظهار داشت: دعاي مردم باعث شده است علي رغم شركت در جلسات و بازديدها و سركشي هاي مختلفي كه از مناطق شهرستانها دارم هيچگونه احساس خستگي نكنم و حتي اگر برنامه هاي سفر و ملاقات ها باز هم ادامه داشته باشد، چنان توان و انرژي در خود مي بينم كه به واسطه آن بتوانم فراگيرتر از قبل فعاليت هاي خود را انجام دهم.....(بقیه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/05/20ساعت 22:3  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

مطالبه اجتماعي امروز مردم، خدمت كردن بي چون و چراي مسئولين است

دكتر روح الله احمدزاده در بدو ورود به شهرستان مهر مورد استقبال امام جمعه، فرماندار ، مسئولين محلي و جمعي از مردم اين شهرستان قرار گرفت.

وي با حضور در گلزار شهداي شهرستان مهر و شهر اسير با آرمانهاي شهدا و جانبازان ايثارگران دفاع مقدس تجديد عهد و پيمان كرد.
دكتر روح الله احمدزاده در گلزار شهداي اين شهرستان كه با حضور جمعي از اهالي روستاهاي سرگاه، مزيجان، هرج بهرستان، چاه شورك، قدمان و نوآباد همراه بود گفت: در نظام جمهوري اسلامي، ميزان ولايت مداري هر كس به اندازه ميزان خدمت گذاري او به محرومين و مستضعفين جامعه است.....(بقیه در ادامه مطلب)


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/05/20ساعت 21:50  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

تخصيص 110 ميليارد ريال اعتبار جهت پيشرفت و آباداني شهرستان مهر

 دكتر روح الله احمدزاده در شانزدهمين سفر رسمي شهرستاني خود كه به همراه مديران كل استان در شهرستان مهر حضور يافته بود، در جلسه شوراي اداري اين شهرستان گفت: اجراي طرح هدفمند سازي يارانه ها نه تنها به طبقات مستضعف و محروم آسيب نمي رساند بلكه فرصت هاي شغلي مناسبي را نيز در استان بوجود خواهد آورد.
استاندار فارس از عملياتي شدن طرح هدفمند سازي يارانه ها از مهر ماه خبر داد و افزود: اجراي اين طرح با انشاءالله و ماشاالله حل نمي شود و مديران بايد تمام تلاش خود را براي عملياتي شدن اين طرح بزرگ اصلاح اقتصادي به كار گيرند.
دكتر روح الله احمدزاده با اشاره به ظرفيتهاي محدود اعتبارات دولتي در استان فارس گفت: بايد زمينه و بستر مناسب براي ورود سرمايه گذاران به استان فراهم شود.
نماينده عالي دولت در استان فارس در جلسه شوراي اداري شهرستان مهر كه در پالايشگاه پارسيان برگزار شده بود اظهار داشت: تنها يك راه براي توسعه استان سراغ دارم كه بتوان 89 شهر و 27 شهرستان و حدود 4 هزار روستا در استان فارس را به جايگاه واقعي خود رساند و آن ايجاد زمينه مناسب براي اشتغال است كه جز با حضور سرمايه بخش خصوصي ميسر نخواهد شد....(بقیه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/05/20ساعت 21:47  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

مهندس کاظمی مدیر جدید برق شهرستان مهر معرفي شد.

دراین مراسم صادقی فرماندار مهر با اشاره به خدمات دولت نهم ودهم در زمینه برق به مناطق محروم اظهار نمود: که به برکت دولت عدالت محور دکتر احمدی نژاد سال گذشته شاهد جشن ملی در زمینه برق رسانی به تمامی روستاهای بالای بیست خانوار بودیم.ایشان خدمات دولت در زمینه برق در این شهرستان را بسیار چشمگیر دانست طوریکه می توان به قاطعیت اعلام کرد یک انقلاب در زمینه برق دراین شهرستان رخ داده است. ایشان درادامه با بیان اینکه هرچند که وضعیت برق شهرستان نسبت به 5 سال پیش بسیار تغییر کرده است اما هنوز مشکلاتی است که به امید خدا درسفر استاندارمحترم به شهرستان با اختصاص بودجه ای مناسب مشکل افت ولتاژ که عمده مشکل شهرستان درحوزه برق است را برای همیشه بطرف خواهیم نمود.آقای صادقی نیروهای شرکت برق را نیروهای خدوم،تلاشگرو وظیفه شناس دانستند که درتمام مدت شبانه روزی برای بازکردن گرهی از مشکلات مردم حتی درگرمترین ساعات روز درحال خدمت رسانی به مردم هستند. فرماندار مهر ضمن اشاره به نحوه مصرف انرژی درسطح شهرستان خواهان توجه جدی مردم به الگوی مناسب مصرف شدند واز مدیریت جدید برق شهرستان خواهان اهتمام وجدیت بیشتر درزمینه آگاه سازی مردم دراین خصوص شدند.

صادقی درپایان با تشکر از خدمات مهندس معینی درطول مدت خدمت خود درشهرستان مهر از مهندس کاظمی مدیر جدید برق شهرستان خواستند که در سرلوحه کارخود همت مضاعف،کارمضاعف ومردم داری قراردهند .

سپس مهندس دوامی قائم مقام شرکت توزیع برق استان فارس درسخنانی با اشاره به صحبت های فرماندار شهرستان درحوزه مسائل فنی برق بیان داشتند که کمتر مدیری را درسطح استان شاهد هستیم که این چنین به مسائل فنی برق مسلط باشند به طوریکه بنده با وجود تحصیل درخارج فکر کردم ایشان از مدیران قدیمی شرکت برق می باشند.در پایان این مراسم رؤسای ادارات ازجمله فرماندار شهرستان با اهدای لوح از خدمات مهندس معینی در دوران تصدی مدیریت برق شهرستان تجلیل نمودند.

+ نوشته شده در  89/05/20ساعت 19:44  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

فرماندار مهر: بحران آب در مهر جدي است

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان مهر، يحيي صادقي ظهر امروز در جلسه شوراي اداري اين شهرستان اظهار داشت: توجه به كمبود باران‌هاي اخير در اين شهرستان كشت ذرت كه نياز شديدي به آب دارد را تعطيل كرديم.
وي ميزان نزولات جوي را در شهرستان مهر 550 ميليون متر مكعب اعلام كرد و افزود: از اين ميزان 50 ميليون متر مكعب آن در زمين نفوذ كرده و 100 ميليون هدر رفته و 200 ميليون متر مكعب نيز تبخير مي‌شود.
فرماندار شهرستان مهر در مورد واگذاري غيرقانوني زمين در مهر گفت: در مدت چهار سال حدود 500 مورد زمين در ابعاد 500 تا 120 هكتار واگذار شده است كه كمتر از 10 درصد از زمين‌ها كاربردي و بقيه بلااستفاده مانده است.
صادقي خاطرنشان كرد: عمده‌ترين مشكل‌ شهرستان مهر عدم توسعه ساخت و ساز، واگذاري غير قانوني زمين، اشتغال، بهداشت و آب شرب شهري و روستايي است.
وي با اشاره به اينكه اقدام‌هاي رئيس جمهور در زمينه توسعه زيرساخت‌ها تأثيرگذار بوده است، اضافه كرد: اجراي توسعه عدالت اجتماعي رياست جمهوري موجب تأمين اقتصادي، حفظ كرامت انساني و استقلال مي‌شود.

+ نوشته شده در  89/05/20ساعت 19:43  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

هيچ تفاوتي ميان اسير و بالاشهر تهران نيست

استاندار فارس در سفر شهرستانی خود به شهرستان مهر در جمع مردم شهیدپرور اسیر حضور پیدا کرد و مشکلات آنان را مورد بررسی قرارداد
دکتر روح‌الله احمدزاده در گلزار شهداي بخش اسير از توابع شهرستان مهر اظهار داشت: شهدا در جبهه‌هاي حق عليه باطل جان خود را فداي انقلاب و اسلام كردند اما بعضي از مديران به دنبال كار سياسي هستند.
وي با اشاره به اينكه به زودي اسامي مديران كم‌كار اين استان به مردم اعلام مي‌شود، افزود: ولايت‌مداري به حزب بازي نيست و نگاه غلط سياسي سبب مي‌شود كه منويات مقام معظم رهبري تحت‌الشعاع قرار گيرد.
احمدزاده از مديران خواست كه به سمت قوم و خويش بازي و قبيله‌گرايي، ‌زمين و رانت‌خواري نروند و در صورت مشاهده با آنان برخورد قانوني مي‌شود.
استاندار فارس با تأكيد بر اينكه سياست احمدي‌نژاد پرهيز از شيراز و تهران‌زدگي است افزود: استان فارس شيراز نبوده و هيچ تفاوتي ميان اسير و بالاشهر تهران نيست.
وي خاطرنشان كرد: مديران بايد به اقصي نقاط محروم و كم‌برخوردار سفر كنند و از نزديك مشكلات را بررسي و براي حل آنها چاره‌انديشي كنند.
استاندار فارس بيان داشت: عدالت ‌علوي بايد در تمام استان فارس گسترش يابد و با شاخص و قطب‌نماي ولايت اعمال خود را مورد بررسي قرار دهيم.
احمدزاده تصريح كرد: هر كس كار سياسي كند ضد ولايت است و كساني كه نوكري مردم را به جا آورند پيرو ولايت هستند.
وي گفت: مديري كه باغ شهر معامله مي‌كند، ‌مدير احمدي‌نژاد نيست.
استاندار فارس از تصويب 9 مصوبه در زمينه بهسازي روستاها، ‌بازسازي شبكه آب، افت ولتاژ برق، آمبولانس، خودرو حمل زباله، سالن ورزشي، احداث شهرداري و بوستان، تكميل و بازسازي گلزار شهدا در شوراي اداري مهر خبر داد و افزود: اميدواريم با تأمين اعتبار شاهد اجراي طرح‌هاي عمراني در اين شهرستان باشيم.

نویسنده: دکتر اکبر اجرایی

+ نوشته شده در  89/05/20ساعت 12:8  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

گزارش تصویری سفر استاندار فارس به شهرستان مهر

   برای مشاهده تصاویر بیشتر روی تصاویر زیر کلیک کنید.

+ نوشته شده در  89/05/20ساعت 11:40  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

اعلام برنامه‌هاي سفر استاندار فارس به شهرستان مهر

يحيي صادقي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لامرد با اشاره به سفر شهرستاني روح‌الله احمدزاده استاندار فارس به شهرستان مهر بيان داشت:‌ امروز در بدو ورود استاندار فارس به اين شهرستان، وي در گلزار شهداي شهر اسير حضور مي‌يابد و پس از اداي احترام به مقام شامخ شهدا، با مردم بخش اسير، ديدار مي‌كند.
وي يكي ديگر از برنامه‌هاي سفر استاندار را ديدار با مردم روستاي كارون از روستاهاي محروم بخش گله‌دار اعلام داشت و افزود: احمدزاده در ادامه سفر به اين شهرستان در جمع مردم روستاي چاه‌شرف از توابع بخش وراوي حضور مي‌يابد.
صادقي ادامه داد: استاندار فارس همچنين در مصلي نماز شهر وراوي با مردم اين شهر نيز ديدار مي‌كند و در مورد مشكلات مردم با آنها به گفت‌وگو مي‌نشيند.
وي حضور در شوراي اداري اين شهرستان، ديدار با خانواده‌هاي شهدا، ايثارگران و نخبگان را از ديگر برنامه‌هاي استاندار فارس اعلام كرد و گفت: استاندار فارس همچنين در ديدار چهره به چهره، در مورد رفع مشكلات مردم نيز تصميماتي را اتخاذ مي‌كند.
فرماندار مهر به 120 مصوبه پيشنهادي امروز در جلسه شوراي اداري اين شهرستان كه با حضور مديران كل استان فارس تشكيل مي‌شود نيز اشاره كرد.
+ نوشته شده در  89/05/19ساعت 11:57  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

استاندار فارس "سه شنبه" میهمان مردم شهرستان مهر


امیدواریم سفر غریب الوقوع جناب آقای احمد زاده استاندار محترم فارس به شهرستان مهر باعث تصویب مصوبات عمرانی زیادی جهت پیشرفت و حرکت رو به جلو شهرستان باشد و شاهد تحرکاتی محسوس از اوضاع راکد کنونی باشیم.
استاندار محترم از اوایل مدیریتشان تاکنون نشان داده اند که  مردمی و یار قشر مستضعف جامعه بوده و کاملاً  فراجناحی عمل می کنند، امیدواریم برخلاف شایعه ی منتشر شده، دیدار مردمی استاندار لغو نشده باشد و ایشان از نزدیک درد دل های مردم را بشنوند و مرحمی بر زخم هایشان باشند.
متاسفانه مردم  شهرستان مهر چند سالی است فعالیت عمرانی قابل محسوسی مشاهده نمی کنند و با توجه به دور افتاده بودن شهرستان، مسئولان بلند مرتبه کمتر میهمان ما بوده و مشکلات مردم نیز کمتر مرتفع شده است.
اکثر ادارات شهرستان مهر هنوز ساختمان مستقل ندارند و بعضاً چندین اداره در یک ساختمان(فرمانداری سابق) مستقر شده اند، اکثر روستاهای شهرستان ، حتی مرکز شهرستان دچار مشکل آب آشامیدنی هستند.
با وجود مصوب شدن تکمیل و تجهیز بیمارستان شهر مهر در دور نخست سفرهای ریاست محترم جمهوری به شهرستان متاسفانه هنوز، این تنها بیمارستان شهرستان ، هنوز نواقصات بزرگی دارد.
جذب افراد بومی در پالایشگاه پارسیان درحد شعار باقی مانده و اکثر جوانان تحصیل کرده بدون شغل بوده و یا به شغل آزاد روی آورده اند.
مردم و خصوصاً جوانان جهت دریافت وام با مشکلات بسیاری روبرو هستند که اکثرا خود را برای عبور از هفت خان مذکور عاجز دیده و از گرفتن وام پشیمان می شوند.
با توجه به وجود پتانسیل های انسانی فراوان در شهرستان تمامی رئسای ادارات را افراد غیر بومی تشکیل داده اند که اکثرشان پس از ساعت اداری شهرستان را ترک کرده و به محل زندگی خود بر می گردند.
متاسفانه مسئولین شهرستان بیشتر همت خود را بر مسائل سیاسی متمرکز کرده اند و برخی وظیفه اصلی خود را فراموش کرده اند، بعضآ خبری از کلنگ زنی فلان پروژه در شهرستان از سوی برخی نهادها منتشر می شود اما بیشتر پروژه ها  در حد یک خبر باقی مانده و هیچ حرکت روبه جلو ندارند.
موارد فوق الذکر و ده ها مورد دیگر توجه جدی مسئولان و خصوصاً استاندار محترم را می طلبد و امیدواریم با یاری خداوند جناب استاندار وسیله ای باشند تا مردم شاهد تحولی محسوس در امور شهرستان بوده و سهمی از سفره پربرکت دولت عدالت محور داشته باشند.

+ نوشته شده در  89/05/18ساعت 20:12  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

امام جمعه جديد شهر گله دار معرفي شد.

طي حکمي از سوي رييس شوراي سياست گذاري ائمه جمعه کشور حجت الاسلام والمسلمين محمدرضا خادم به امامت جمعه شهر گله دار منصوب شد.

حجت الاسلام محمدباقرولدان رييس شوراي سياست گذاري ائمه جمعه استان فارس وکهگيلويه و بويراحمد در مراسم معارفه امام جمعه گله دارضمن قرائت حکم امام جمعه جديد از زحمات حجت الاسلام سيد احمد علوي امام جمعه سابق اين شهر نيز قدرداني کرد.
+ نوشته شده در  89/05/16ساعت 23:40  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

علامه: آرزو مي کنم يک روزنامه داشته باشم.

سید علی اصغر علامه (رئیس شورای شهر مهر)


خبرنگار يعني عاشق واقعيت ، واقعيتي که دو سو دارد و خبرنگار هر دو سوي آن را ميبيند.
براستي خبرنگار عاشق حقيقت نيست؟
روز خبرنگار بهانه اي بيش نيست تا درباره ي اين نقش پر اهميت و مقدس بيشتر بيانديشيم و فراتر از روزمررگي ها به ارزيابي عملکرد خود بپردازيم.
خبرنگار يعني جسارت ، جسارت  در به انجام رساندن ماموريت و عبور از مشکلات پيش رو، خبرنگار يعني آگاهي و شعور و مقابله با کساني که واقعيت را براي منافع خود وارونه مي نمايند.
خبرنگاران مظلومترين و پرکارترين قشر جامعه هستند، اگر خبرنگاران نباشند مردم سالاري تحقق پيدا  نمي کند، کساني مي توانند در اين حرفه موفق باشند که عاشق اين کار باشند ، من عاشق خبرنگاري و روزنامه نگاري هستم
اي کاش "مردم و جامعه" توقيف نمي شد.
آرزو مي کنم  يک روزنامه داشته باشم.

+ نوشته شده در  89/05/16ساعت 19:4  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

ارتقاء نمایندگی اوقاف و امور خیریه شهرستان مهر به اداره

حجت الاسلام محمدزاده مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس که بمنظور ارتقاء یافتن نمایندگی اوقاف و امور خیریه شهرستان مهر به این شهرستان سفر کرده بود طی سخنانی گفت:قریب به ۱۱ هزار موقوفه با عناوین بهداشت و درمان، اطعام،روضه خوانی،ایتام وخیرات می باشد که سالانه قریب به ۱۲ میلیارد تومان در ۲ بخش موقوفات متصرفی و غیر متصرفی اعمال می شوند که هزینه های آن در راستای نیات واقفین هزینه می شود. که استان فارس دومین استان از حیث درآمد در میان استانهای کشور بعد از تهران می باشد.

در  ادامه سید حنان حسینی امام جمعه شهرستان گفت:وقف صدقه جاریه ایست که در حلول زمان امتداد و استمرار دارد و شجره طیبه ایست که بدست خیرین و واقفین نیکوکار غرس می گردد و مردم جامعه از ثمرات آن بهره مند می گردند.

امام جمعه مهر اظهار داشت:مردم خیر باید نیازهای جامعه را در نظر بگیرندودر بعضی مناطق حسینیه ها و مساجد زیاد ساخته شده و دیگر نیاز به ساخت نیست و بنابر این می بایست به سراغ دیگر موقوفات مورد نیاز بروند و بوجود بیاورند.حجت الاسلام حسینی تصریح کرد:باتوجه به نیاز این شهرستان به حوزه علمیه،مراکز درمانی و مراکز قرآنی ،خیرین بزرگوار می توانند در این زمینه ها که مورد نیازشدید این  شهرستان است اموال خود را وقف نمایند . درپایان محمود محبی پور رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مهر گفت:تعداد ۴۲۵ مسجد وحسینیه در بخشهای مرکزی ،وراوی،گله دار و اسیر این شهرستان وجود دارد که از این نظر رتبه دوم استان را دارا هستیم.

منبع: خلق

(با عرض شرمندگی خدمت باز دیدکنندگان محترم بخاطر غیر فعال شدن تصاویر مهرستان.حتما به زودی مشکل حل خواهد شد)


+ نوشته شده در  89/05/11ساعت 12:4  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

برگزاري همايش اصلاح الگوي كشت با حضور فرماندار شهرستان مهر

همايش اصلاح الگوي كشت در شهرستان مهر با حضور فرماندار شهرستان ، بخشداران بخشهاي اسير و گله دار ، روساي ادارات برق
و امور آب شهرستان ، سرپرست مديريت جهاد كشاورزي شهرستان و جمعي از كارشناسان كشاورزي و كشاورزان در روز يكشنبه مورخ 27/4/89در سالن جلسات مركز ترويج و خدمات جهاد كشاورزي بخش گله دار برگزار گرديد. در اين جلسه ابتدا ، مهندس سيفي سرپرست مديريت جهاد كشاورزي شهرستان مهر در خصوص اصلاح الگوي كشت ، حذف كشت هاي با آب بري بالا و جايگزين نمودن كشت هاي با آب بري كم مطالبي ارائه نمود . وي همچنين به اقدامات زير بنايي در راستاي صرفه جويي در مصرف آب مانند تسطيح ليزري اراضي كشاورزي ، انتقال آب به وسيله لوله ، احداث استخر ، اجراي آبياري نوين ، خاكورزي حفاظتي و بي خاكورزي ، كه در سطح شهرستان صورت گرفته و در حال انجام است اشاره كرد .
در ادامه روساي ادارات برق و آب درباره چگونگي صرفه جويي در مصرف انرژي و آب توضيحاتي ارائه دادند .
در پايان صادقي فرماندار شهرستان مهر اظهار داشت : محدوديت آب نبايست فقط براي كشاورز باشد . وي توصيه نمود : اينگونه جلسات و همايش ها مي بايست هر ماه يكبار برگزار گردد. وي در ادامه افزود : با توجه به كمبود منابع آب كشاورزي مي بايست كشاورزي به سمت كشت هاي گلخانه اي پيش برود و سهولت بيشتري در ارائه تسهيلات به كشاورزان از طرف مديريت جهاد كشاورزي و بانك هاي عامل صورت پذيرد.منبع: روابط عمومي جهاد كشاورزي شهرستان مهر


+ نوشته شده در  89/05/06ساعت 16:30  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

برگزاری مراسم بزرگداشت هفته بهزیستی در شهرستان مهر

در این مراسم که جمع کثیری از جامعه هدف بهزیستی حضور داشتند امینی سرپرست بهزیستی شهرستان مهر ضمن تبریک به مناسبت هفته بهزیستی گزارشی از عملکرد بهزیستی شهرستان مهر ارائه نمودند.سپس صادقی فرماندار شهرستان مهر در خصوص وظایف گوناگون بهزیستی و همچنین فعالیتها و برنامه های دولت در زمینه رسیدگی به امور خانواده های محروم و نیازمند جامعه علی الخصوص معلولین جامعه مطالبی بیان نمودند.وی در ادامه با اشاره به طرح هدفمندکردن یارانه ها که یکی از اقدامات مهم دولت نهم و دهم بوده  از کلیه خانواده های تحت پوشش بهزیستی خواستار ثبت حساب بانکی خود از طریق اینترنت شدند .

در پایان مراسم از مددجویان و معلولان نمونه،دانشجویان موفق ،خانواده های دارای سه فرزند معلول ،دهیار و توانیار نمونه ، مدیران و مربیان نمونه مهدهای کودک با اهداء جوایز قدردانی بعمل آمد.

منبع: روابط عمومی فرمانداری مهر
+ نوشته شده در  89/05/03ساعت 13:36  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

سرپرست جديد شركت پالايش گاز پارسيان منصوب شد.

مهندس نوروزي

 

مهندس جواد اوجي مديرعامل شركت ملي گاز ايران، با صدور حکمي، محمد حسين نوروزي را به سرپرستي شرکت پالايش گاز پارسيان منصوب کرد. به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، در اين حکم آمده است: نظر به تعهد، تخصص و تجارب و شايستگي هاي جنابعالي، به موجب اين حکم به عنوان سرپرست شركت پالايش گاز پارسيان منصوب مي گرديد. مهندس اوجي در اين حکم، از زحمات و خدمات جناب آقاي مهندس خرم دل مديرعامل سابق شركت پالايش گاز پارسيان، نيز طي دوران مسئوليت وي تشكر نمود. متن كامل حكم به شرح ذيل مي باشد:

رزومه محمد حسين نوروزي، سرپرست جديد پالايش گاز پارسيان به شرح زير مي باشد:

سوابق تحصيلي:متولد 1340 داراي مدرك تحصيلي مهندسي شيمي (صنايع گاز)

سوابق كاري:1354-1356 كارآموز آموزشگاه حرفه اي صنعت نفت آغاجاري1356-1366 تعميرات مكانيك شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران1366-1371 مربي فني مكانيك عمومي و ماشين ابزار آموزشگاه حرفه اي نفت گچساران1371-1376 رئيس اداره آموزش شركت پايانه هاي نفت (جزيره خارك)1376-1385 رئيس پالايشگاه گاز و گاز مايع گچساران و آغاجاري1385 تا كنون رئيس اداره گاز و گاز مايع گچساران

سوابق تدريس:تدريس دروس فني ماشين ابزار و مكانيك عمومي، شيرها، آموزش هاي مقدماتي توربين هاي گازي- مبدل هاي حرارتي نمزدايي در صنايع گاز، آشنايي با سيستم هاي عامل، windows و همكاري با دانشگاه آزاد خارك و تدريس شيمي فيزيك

سوابق متفرقه:همكاري با بسيج صنعت گچساران بعنوان دبير كميته علمي و پژوهشينماينده مدير در شوراي همياري و نظام مشاركت

سوابق آموزشي:گذراندن 50 دوره آموزشي با مدت زمان حدود 30 ماه

منبع: روابط عمومي شركت پالايش گاز پارسيان مهر

+ نوشته شده در  89/04/30ساعت 21:58  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

اولین جلسه ستاد شهرستانی هدفمند کردن یارانه ها در فرمانداری مهر برگزار شد.

در ابتدای این جلسه آقای صادقی فرماندار شهرستان مهر و رئیس ستاد هدفمند کردن یارانه ها ضمن تشکر از اعضای محترم ستاد اظهار داشتند اصلاح نظام هدفمند کردن یارانه ها یکی از 7 محور کلیدی طرح تحول اقتصادی دولت می باشد که تحت عناوین مختلف نیز در قوانین برنامه های دوم و سوم توسعه اقتصادی کشور مطرح بوده است، لیکن این طرح توسط دولت نهم در راستای تأمین بخشی از مصالح عمومی کشور و گسترش عدالت اجتماعی در بین آحاد مختلف جامعه، وارد مرحله عملیاتی گردید که پس از ارائه لایحه هدفمند کردن یارانه ها توسط دولت، و  بررسی های کارشناسی متعدد توسط خود دولت و مجلس محترم شورای اسلامی، بالاخره در 25 دی ماه سال 88، قانون هدفمند کردن یارانه ها توسط مجلس تصویب و پس از تائید شورای محترم نگهبان، جهت اجرائی نمودن ابعاد آن، به دولت ابلاغ گردید.

فرماندار شهرستان مهر و رئیس ستاد عملیاتی هدفمند کردن یارانه ها ، ضمن تشریح اهداف هدفمند کردن یارانه ها و فواید ،آثار و پیامدهای آن ؛خواستار هماهنگی دستگاهها در جهت دریافت بسته های سیاستی این طرح و تشریح و تبیین آن برای مردم وپرسنل دستگاهها شد.

فرماندار شهرستان مهر با اشاره به ظرفیتها و توانمندیهای صداوسیما و سایر نهادهای فرهنگی جهت ترسیم فضای روانی مثبت در آحاد شهروندان از این دستگاهها خواست تا تصویر مثبتی از اجرای طرح برای مردم ترسیم نمایند.

وی افزود:لازم است با همکاری، هماهنگی و مساعدت کلیه دستگاههای اجرایی در زمینه تشریح و تبیین طرح هدفمند کردن یارانه ها برای مردم ، برنامه ریزی موثری صورت پذیرد.

که در ادامه جلسه هر یک از حاضرین به بیان دیدگاههای خود دراین زمینه پرداخته که نهایتاً موارد ذیل به تصویب رسیده شد:

1.مقرر شد کلیه بانکها آمادگی لازم جهت پاسخگویی و افتتاح حساب جهت مراجعه کنندگان خود داشته باشند.

2.مقرر گردید بمنظور آشنایی مردم از نحوه اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها بخشداران محترم در سطح بخش خود از طریق بنر و پلاکارد اطلاع رسانی نمایند.

3.مقرر شد بخشداران با ائمه جمعه شهرهای تابعه خود در خصوص تشریح طرح هدفمند کردن یارانه ها در خطبه های نماز جمعه اقدام لازم معمول نمایند.

4.مقرر شد اداره بازرگانی و مجمع امور صنفی نسبت به کنترل بازار به منظور جلوگیری از احتکار و گران فروشی اقدام شایسته مبذول فرمایند.

5.مقرر شد ادارات برق و آب در خصوص  وضعیت مبالغ کارکرد کنتور پس از اجرای هدفمندکردن یارانه ها اطلاع رسانی لازم انجام نمایند.

6.مقرر شد با هماهنگی دفتر امور اقتصادی استانداری فارس مکاتبه ای در خصوص  اعزام یک کارشناس  جهت شرکت در جلسه شواری اداری انجام گیرد.

7.با توجه به عدم حضور نماینده تعزیرات حکومتی در شهرستان جهت برخورد با تخلفات اصناف مقرر گردید مکاتبه ای در خصوص استقرار نمایند تعزیرات حکومتی در شهرستان در سوی این فرمانداری انجام گردد.


منبع: روابط عمومی فرمانداری مهر

+ نوشته شده در  89/04/28ساعت 21:43  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

فارس در آينده نزديک به قطب گاز کشور تبديل مي شود.

با اتکا به گاز پالایشگاه پارسیان  مهر فارس قطب گاز کشور می شود.

مديرعامل شرکت بهره برداري نفت و گاز زاگرس جنوبي گفت:با توجه به استعدادها و توانمندي هاي استان فارس، اين استان در آينده نزديک به قطب گاز کشور تبديل خواهد شد.

به گزارش ايرنا، احمد سراجي روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در شيراز افزود: شرکت زاگرس جنوبي اکنون روزانه حدود 242 ميليون مترمکعب يعني 58 درصد از گاز کشور را تامين مي کند که حدود 85 ميليون مترمکعب از ميدان گازي پارسيان و 40 ميليون مترمکعب از ميدان هاي گازي آغار و دالان يعني مجموعا 125 ميليون مترمکعب از استان فارس تامين مي شود.
وي، حوزه هاي فعاليت شرکت بهره برداري نفت و گاز زاگرس جنوبي را مناطق عملياتي نار و کنگان، آغار و دالان، پارسيان، قشم و سرخون، سروستان و سعادت آباد و ميدان خشت اعلام کرد.
سراجي گفت: منطقه عملياتي آغار و دالان در حاشيه جنوبي استان فارس قرار دارد که شامل 22 حلقه چاه توليدي است و توان توليد اين منطقه در هردو ميدان برابر40 ميليون مترمکعب در روز بوده که ازطريق هشت مرکز جمع آوري به پالايشگاه گاز فراشبند ارسال مي شود‌.
وي ادامه داد: منطقه عملياتي پارسيان هم شامل چهار ميدان فعال عملياتي است و توان توليد آن حدود 81 ميليون مترمکعب از مجموع 59 حلقه چاه توليدي فعال مي باشد‌.
سراجي اضافه کرد: منطقه عملياتي قشم و سرخون نيز داراي دو ميدان گازي است و توان توليد معادل 16 ميليون مترمکعب گاز از 19 حلقه چاه توليدي را دارد.
وي درخصوص منطقه عملياتي سروستان و سعادت آباد نيز گفت: توسعه ميدان هاي نفتي در کنار شهر سروستان از سال 86 آغاز و مجموعا 9 حلقه چاه نيز در آنها حفاري شده است.
وي اضافه کرد: ميدان خشت نيز که در نزديکي شهرستان کازرون واقع شده داراي شش حلقه چاه است و در سال 91 به بهره برداري خواهد رسيد.
سراجي گفت: توجه به تعدد و گستردگي ميدان ها در استان هاي فارس، بوشهر، هرمزگان و کهگيلويه وبويراحمد، تامين گاز پالايشگاه هاي گازي فراشبند، فجر کنگان، سرخون و پارسيان و همچنين تزريق گاز در مخازن نفتي مارون و ارسال مايعات گازي به پالايشگاه شيراز و پالايشگاه پارسيان و بندر طاهري از وظايف شرکت بهره برداري نفت و گاز زاگرس جنوبي است.
وي اظهار داشت: در آينده علاوه بر توسعه ميدان هاي گازي، توسعه ميدان هاي نفتي خشت، سروستان و سعادت آباد در استان فارس و همچنين ميدان هاي ديگر گازي و نفتي در ديگر استانها نيز به حوزه عملياتي شرکت افزوده خواهد شد.

+ نوشته شده در  89/04/27ساعت 9:33  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

چند پروژه عمراني در لامرد افتتاح شد

با حضور رئيس مجلس؛
چند پروژه عمراني در لامرد افتتاح شد

خبرگزاري فارس: با حضور رئيس مجلس چند پروژه عمراني در شهرستان لامرد افتتاح و يا عمليات اجرايي آنها آغاز شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از لامرد، علي لاريجاني كه صبح امروز به اتفاق هيئت همراه به شهرستان لامرد سفر كرده است، پس از افتتاح چند پروژه راه‌سازي و عمراني تا ساعاتي ديگر در مراسم چهلمين روز زنده‌ياد محمدعلي حياتي نماينده فقيد مردم لامرد در مجلس شوراي اسلامي شركت و سخنراني مي‌كند.
رئيس مجلس شوراي اسلامي ساعاتي پيش كلنگ قطعه اول بزرگ‌راه لامرد ـ خنج كه به‌نام مرحوم حياتي نام‌گذاري شده و با هزينه اوليه 265 ميليارد ريال برآورد شده است را به زمين زد.
لاريجاني همچنين پروژه سوخت‌گيري هوايي فرودگاه بين‌المللي لامرد كه با اعتباري نزديك به 45 ميليارد ريال ساخته شده و ظرفيت مخزن آن 360 هزار ليتر است را افتتاح كرد و بهره‌برداري از اين مخزن كه سوخت هواپيماها و بالگردهاي اين فرودگاه را تامين مي‌كند، آغاز شد.
رئيس مجلس شوراي اسلامي همچنين كلنگ عمليات اجرايي قطعه دوم بزرگراه لامرد ـ دوراهي آبكنه حدفاصل اشكنان تا ركن‌آباد را كه 18 كيلومتر بوده و با اعتباري نزديك به 80 ميليارد ريال در نظر گرفته شده است را به زمين زد.
وي در اين سفر همچنين جايگاه سوخت C.N.G شهر لامرد كه با هزينه 15 ميليارد ريال احداث و راه‌اندازي شده است را افتتاح كرد و بهره‌برداري از اين جايگاه از امروز آغاز شد.

منبع: فارس نيوز

+ نوشته شده در  89/04/21ساعت 13:36  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

اهدا تنديس و لوح غرفه برتر به شرکت پالايش گاز پارسيان در مشهد مقدس

غرفه شرکت پالايش گاز پارسيان در دومين روز از نمايشگاه گاز، نفت و پتروشيمي  مشهد مورد اسقبال بازديدكنندگان قرار گرفته بود توانست در پايان عنوان غرفه برتر را به خود اختصاص دهد.

در مراسم اختتاميه نمايشگاه  لوح و تنديس غرفه برتر سومين نمايشگاه بين‌المللي گاز، نفت و پتروشيمي توسط مهندس شيخ بهائي مدير گازرساني شرکت ملي‌ گاز ايران به شرکت پالايش گاز پارسيان اهدا شد.
 شرکت پالايش گاز پارسيان در ميان هفتاد شرکت کننده موفق به کسب اين افتخار گرديد.اطلاع رساني ،غرفه آرايي، ارتباط با متخصصان، حجم بازديد کننده از غرفه، پاسخگويي، و هماهنگي‌ با ستاد اجرايي نمايشگاه از معيارهاي انتخاب اهدا لوح و تنديس اين دوره از نمايشگاه بود.

+ نوشته شده در  89/04/19ساعت 12:40  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

آغاز به ساخت ايستگاه آتش نشاني + به مناقصه گذاشته شدن 5 پروژه همزمان توسط شهرداري مهر

با توجه به آتش سوزي هاي اخير تكميل و تجهيز امكانات آتش نشاني در مركز شهرستان مهر به شدت احساس مي شد كه خوشبختانه  بالاخره از سوي شهرداري شهر مهر ساخت نخستین ایستگاه آتش نشانی شهرستان مهر آغاز شد.

یوسفی، شهردار مهر گفت: این ایستگاه در زمینی به مساحت یک هزار متر مربع و با زیربنای 550 متر مربع در دو طبقه و شامل بخش هایی نظیر ساختمان اداری و پارکینگ ماشین های آتش نشانی است که در مدت 7 ماه ساخته می شود.

بیش از دو میلیارد و 300 میلیون ریال هزینه ساخت این ایستگاه از محل اعتبارات شهرداری مهر تأمین و پرداخت شده است.

هم اكنون به طور هم زمان 5 پروژه از طرف شهرداري شهر مهر به مناقصه گذاشته شده است كه از قرار زير مي باشد.

پروژه ساختمان اداري شهرداري مهر

پروژه ساخت استخر سر پوشيده ورزشي شهر مهر

پروژه ساخت 50 واحد مسكوني

پروژه تكميل فاز 1 پارك شهر مهر

اميدواريم شاهد به سرانجام رسيدن پروژه هاي فوق الذكر باشيم و مانند برخي ادارات، شهرداري محترم تنها به انعكاس خبر كلنگ زني و آغاز به ساخت يك پروژه اكتفا نكند.

ضمناً براي مشاهده اطلاعيه پروژه هاي به مناقصه گذاشته شده از سوي شهرداري مهر به سايت شهرداري مراجعه كنيد.    www.mohrcity.ir

+ نوشته شده در  89/04/15ساعت 7:33  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

کلنگ زنی در شهرستان مهر توسط فرماندار لامرد..!!؟؟!!

در اقدامی عجیب کلنگ یک پروژه عمرانی در شهرستان مهر توسط جعفری فرماندار لامرد به زمین زده شد.

تامین هزینه 850 میلیون ریالی خانه بهداشت روستای چاه گزی توسط خیرین

 

هزینه ساخت خانه بهداشت روستای چاه گزی بخش وراوی، شهرستان مهر که در زمینی به مساحت 450 مترمربع و با زیربنای 120 مترمربع در آینده ای نزدیک احداث خواهد شد توسط آقای هادی شیخی نماینده بانی خیر با اعتباری نزدیک به 850 میلیون ریال تامین شد.

مراسم کلنگ زنی همزمان با روز میلاد امام علی (ع) برگزار شد.

 مسئولین در اقدامی عجیب از آقای جعفری فرماندار شهرستان لامرد برای کلنگ زنی این ساختمان دعوت کرده بودند در صورتی که روستای چاه گزی در مرز بین دو شهرستان مهر و لامرد واقع شده و تابع  بخش وراوی شهرستان مهر می باشد و دلیلی برای اجرا شدن مراسم کلنگ زنی توسط مدیران شهرستان لامرد وجود ندارد.

 مردم روستای چاه گزی نیز به این عمل که توسط مسئولین شهرستان مهر برنامه ریزی شده بود اعتراض کردند و قدری وقفه در اجرای مراسم صورت گرفت.

+ نوشته شده در  89/04/08ساعت 23:58  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

طرح نشاط وتعالی در 54 پایگاه شهرستان مهر

54 پایگاه مقاومت بسیج امسال در مهر اجرای طرح نشاط و تعالی را در این شهرستان برعهده دارند .سرهنگ عبداللهی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان مهر با اعلام این خبر گفت: این طرح به منظور پر کردن اوقات فراغت تابستانه جوانان و نوجوانان دربخش های وراوی ، مرکزی ، گله دار و اسیر اجرا می شود .وی افزود : اجرای برنامه های قرآنی ، فرهنگی ، علمی ، آموزشی و نظامی از دیگر برنامه های این طرح است .

+ نوشته شده در  89/04/08ساعت 23:48  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

شركت پالايش گاز پارسيان شهرستان مهر حائز رتبه اول در نظام مشاركت كاركنان شركت ملي گاز ايران گرديد.

شركت پالايش گاز پارسيان حائز رتبه اول در نظام مشاركت كاركنان شركت ملي گاز ايران گرديد.

به گزارش واحد روابط عمومي شركت پالايش گاز پارسيان شهرستان مهر، آقاي مهندس خرم دل مديرعامل و رئيس شوراي همياري و مشاركت شركت با بيان اين مطلب و ضمن تبريك اين موفقيت بزرگ به پرسنل شريف و زحمتكش پالايشگاه اظهار داشتند كه در حقيقت اين موفقيت متعلق به پرسنل صديق و مشاركت جوي اين شركت است كه با همدلي و همزباني و كار جمعي و گروهي توانستند اين افتخار را كسب نمايند . ايشان درتوضيح اين مطلب ابراز داشتند كه دبيرخانه نظام مشاركت كاركنان دراين شركت از نيمه دوم سال 87 با هدف مشاركت دادن پرسنل درتصميم سازي سازمان و با رويكرد كاهش هزينه ها و افزايش بهره وري آغاز به كاركرد و طي مدت 6 ماه توانست تعداد 79 پيشنهاد از همكاران در واحد هاي مختلف دريافت نمايد .در ادامه روند ايجاد اين نظام در طي سال 88 تعداد 100 پيشنهاد دريافت شد و در 3 ماهه اول سال 89 تعداد 65 پيشنهاد از همكاران محترم دريافت، ثبت و در جلسه شوراي همياري مورد بررسي قرار گرفت. علاوه بر آن نيز كار فرهنگ سازي به نحو شايسته اي جهت اطلاع رساني و آشنايي هر چه بيشتر همكاران با محاسن نظام مشاركت كاركنان انجام گرفت كه به عنوان مثال مي توان به ايجاد لينك در سايت اين شركت به آدرس www.Nigc-Parsian.ir و پورتال داخلي شركت به آدرس Portal.prgc.org و نيز تهيه ماهنامه نظام مشاركت كاركنان اشاره نمود.شايان ذكر است اين شركت در طي سال 88  از طريق سيستم مشاركت و اجراي پيشنهادات مبلغ 000/600/110/62 ريال در هزينه ها صرفه جويي داشته كه معادل 89/88 ميليون ريال بر نفر ميباشد و بيشترين نرخ سرانه صرفه جويي را به خود اختصاص داده است. در معيار رتبه بندي كه از طريق امور محترم بهره وري و هماهنگي تحول اداري شركت ملي گاز ايران انجام گرديد اين شركت با كسب امتياز 3/1164 حائز رتبه اول در سطح شركت ملي گاز ايران گرديد.لازم به توضيح اين كه فاصله امتيازي اين شركت با رتبه دوم دربين شركتهاي پالايش 96/152 امتياز و با رتبه اول در بين شركتهاي گاز استاني 6/214 و با رتبه اول در مناطق عمليات انتقال گاز 86/280 امتياز مي باشد.ايشان همچنين ضمن تبريك مجدد به همكاران خود اعلام نمودند كه شاخص هاي فعلي نه تنها هدف نهايي اين شركت نميباشد بلكه در صدد هستيم تا به ركورد هر نفر حداقل يك پيشنهاد در هر روز دست يابيم.

+ نوشته شده در  89/04/07ساعت 16:1  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

روستای اسیر مرکز بخش اسیر شهرستان مهر به شهر تبدیل شد.


با تصویب دولت و بنا به پیشنهاد وزارت کشور ، ۴ شهر جدید دوزه، اسیر، جنت مکان و هماشهر و دو شهرستان باوی و باشت به نقشه تقسیمات کشوری اضافه شد .
با تصمیم وزیران عضو کمیسیون سیاسی و دفاعی، روستای اسیر مرکز بخش اسیر شهرستان مهر  پس از مدتها انتظار به شهر تبدیل و به نام شهر اسیر شناخته می شود.

اميدواريم پيشرفت بخش اسير صرفا با اختصاص پيشوند " شهر " به آن نبوده و مشكلات مردم شهيد پرور بخش اسير نيز مورد توجه قرار بگيرد.

منبع: خلق (مطلب با تغييراتي همراه مي باشد.)
+ نوشته شده در  89/04/07ساعت 15:53  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

تصویب بودجه عمران وآبادانی4میلیاردی اسیر

جلسه شورای اداری شهرستان مهر در بخش اسیر این شهرستان برگزار شد و در این جلسه بیش از 4 میلیارد ریال برای عمران و آبادانی این بخش به تصویب رسید.فرماندار مهر در این جلسه گفت : این مبلغ برای رفع افت ولتاژ برق اسیر – برق رسانی روستای چک چک - تجهیز سالن ورزشی  و تکمیل ساختمان دبیرستان کوثر –اصلاح شبکه آبرسانی – تکمیل کتابخانه عمومی و اجرای طرح هادی روستای اسیر هزینه می شود . حجت الاسلام موسوی رئیس دادگستری مهر نیز گفت: طی یک سال گذشته 3997 پرونده به مجموعه دادگستری مهر وارد شده است که از این تعداد 70  پرونده باقی مانده و ما بقی منتهی به صدور رای شده و بیشترین پرونده ها مربوط به دعاوی ملکی بوده است .

+ نوشته شده در  89/04/04ساعت 10:46  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

کسب مقام اول استانی مقاله نویسی (رشته هوا فضا) توسط دانش آموز مهری

کسب مقام اول استانی مسابقات علمی تحقیقاتی پژوهشی (رشته هوا فضا) توسط دانش آموز مهری

معصومه غلامی فرزند جانباز جبهه های جنگ تحمیلی که چندی پیش مقام اول شهرستانی در مسابقه مقاله نویسی با موضوع ماهواره امید شرکت کرده بود، این بار موفق به کسب مقام اول استانی مسابقات علمی تحقیقاتی پژوهشی (رشته هوا فضا) شد.

متن خبر قدیمی در همین رابطه:


راهیابی دانش آموز دخترمهری به مسابقات تحقیق وپژوهش فرزندان شاهد

مقاله دانش آموز معصومه غلامی فرزند جانبازو آزاده سرافراز حاج زهیر غلامی با موضـــوع ماهواره امید بعنوان برترین مقاله شهرستان در مسابقات تحقیق وپژوهش مرحله استانی  فرزندان شاهد شناخته شد.

ین پژوهش ضمن کسب مقام نخست در سطح شهرستان مجوزحضور درسطح استان نیز  کسب کرده است که در مراسم دفاعیه این مقاله از این پژوهشگر  تقدیر و تشکر شــد.

 تاریخ: شنبه ، 8 خرداد 1389


 

+ نوشته شده در  89/03/25ساعت 20:5  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

اعلام بازنشستگی ناگهانی آیت الله نوری مُهری امام جمعه خرمشهر


با اعلام بازنشستگي آيت‌الله نوري ؛
سيد عبدالنبي موسوي امام جمعه خرمشهر شد.

رئيس دفتر شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه خوزستان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمشهر اظهار داشت: برابر مصوبه شماره 531 شوراي سیاست‌گذاري‌ ائمه جمعه كشور آیه الله سيد ابوالحسن نوري به شرف بازنشستگي نائل آمدند.
حجت‌الاسلام و المسلمين محمود محمدزاده افزود: در همين مصوبه حجت‌الاسلام و المسلمين سيدعبدالنبي موسوي به عنوان امام جمعه جديد شهرستان خرمشهر منصوب شد كه در روز جمعه همين هفته 28 خرداد مراسم معارفه وي با حضور نماينده ولي فقيه در استان خوزستان برگزار خواهد شد.
وي خاطرنشان كرد: آیه الله نوري در طول عهده‌دار بودن امام جمعه شهرستان خرمشهر منشا خير و بركت براي اين شهرستان بودند كه مردم هيچ‌گاه زحمات بي‌دريغ وي را فراموش نخواهند كرد.
رئيس دفتر شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه خوزستان با اشاره به تعهد و فعاليت جدي امام جمعه سابق خرمشهر خاطرنشان كرد: اميدواريم امام جمعه جديد نيز با بهره‌گيري از تجارب ارزشمند آیه الله نوري منشا خير و بركت براي مردم غيور و ولايت‌مدار خرمشهر باشند.
محمدزاده تصريح كرد: حجت‌الاسلام و المسلمين سيدعبدالنبي موسوي پيش از اين مسئوليت امامت جمعه شهرستان رامهرمز را عهده‌دار بودند كه با توجه به سوابق و شخصيت علمي وي به عنوان امام جماعت شهرستان مهمي همچون خرمشهر كه نماد ايثار و از خودگذشتگي ملت بزرگ ايران است منصوب شدند.
وي ابرازاميدواري كرد با معرفي امام جمعه جديد شهرستان خرمشهر شاهد اتحاد و همدلي براي ارتقا جايگاه معنوي اين شهرستان باشيم.

شایان ذکر است آیه الله نوری چندی پیش برای نشان دادن اعتراض خود نسبت به وضع موجود خرمشهر در مراسم سخنرانی احمدی نژاد شرکت نکرده بودند.

+ نوشته شده در  89/03/23ساعت 19:51  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

حجت الاسلام حسینی: همه ی مسولین و روسای ادارات با مردم بطور مستقیم صحبت کنند.

حجت الاسلام حسینی امام جمعه جديد مهر:

همه ی مسولین و روسای ادارات با مردم بطور مستقیم صحبت کنند.

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته مهر به امامت حجت الاسلام حسینی در محل مسجد حضرت رسول(ص) مهر اقامه گردید.

حجت الاسلام حسینی ضمن سفارش همه خواهران و برادران ایمانی به رعایت هر چه بیشتر تقوای الهی گفت: تقوا زاد معاد و وسیله نجات و رستگاری در قیامت است و این تقوا ثمره اطاعت و عبادت و بندگی خدا است.

ایشان در خطبه دوم نماز ضمن تیریک بمناسبت اول ماه رجب مصادف با میلاد با سعادت امام پنجم شیعیان حضرت امام محمد باقر(ع) به همه نماز گزاران وشیعیان فرمود:شهادت امام دهم و شهادت چهار تن از شهدای انقلاب ،شهیدان بخارایی ،صفار هرندی، امانی و نیک نژاد نیزدر ماه رجب می باشد که به همه عزیزان تسلیت عرض می کنم.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه در دو شب قبل جلسه ای با شورا ی شهروشهردار مبنی بر رسیدگی به مسایل و مشکلات شهربرگزار کردیم که مواردی مطرح شد و برای رسیدگی به این مسائل و مشکلات هفته آینده میزبان آقای استاندار خواهیم بود و امید واریم که این مشکلات نیز حل شود.

وی گفت: بنده به این نتیجه رسیده ام که یک سری کارها در این شهر انجام گرفته ولی بدرستی اطلاع رسانی نشده است . بدلیل اینکه یک جو نامساعد در این شهر وجود داشته و یک سوء تفاهم ها و سوء ذنهایی بوده است ونیزبخاطر اینکه شایعاتی درست می کرده اند نه مردم درست در جریان واقعیت ها قرار می گرفته اند و نه مسولین درست موفق می شده اند با مردم سخن بگویند و گزارش کار بدهند .

خطیب نماز جمعه مهر با این پیشنهاد که همه ی مسولین و روسای ادارات با مردم بطور مستقیم صحبت کنند و گزارش کار بدهند و یک رابطه صمیمی و برادرانه برقرار شود تا بسیاری از این سوءتفاهمات بر طرف شود . و هدف ما این است که یک تعادلی  و یک وحدتی ویک برادری ایجاد کنیم .و همه ما به اسلام و انقلاب وفاداریم اما این برادری ها و این وحدت نباید خدای ناکرده از بین برود.

ایشان ضمن خطاب قرار دادن مسول برق شهرستان  به این مسول متذکر شد که گزارشی به بنده رسیده است مبنی بر اینکه چندین خانوار است که در شهر مهر و در این هوای گرم بدون برق می باشند فرمود:بنده روز شنبه به این محل ها سرکشی خواهم داشت تا اینکه صحت وسقم این قضیه مشخص شود.

حجت الاسلام حسینی گفت: نسبت به مشکلات بیمارستان شهر نیز پیگیریهایی شده است که از دفتر نماینده محترم نامه ای بدست اینجانب رسیده است مبنی بر مکاتبه ای که با وزارت بهداشت جهت تکمیل و تجهیز و توسعه بیمارستان انجام شده است که این موضوع نیز خدمت استاندار مطرح خواهیم کرد.

منبع: خلق

+ نوشته شده در  89/03/21ساعت 20:38  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

گزارش تصویری تشییع پیکر محمد علی حیاتی

منبع: لامرد سیتی

بقیه در
ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/03/19ساعت 15:57  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

پيکر نماينده لامرد و مهر، تشييع شد.

پيکر مرحوم محمد علي حياتي ، نماينده مردم شهرستان هاي لامرد و مهر(MOHR) در مجلس شوراي اسلامي با حضور جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ، شخصيت هاي کشوري ، استاندار فارس و مسوولان اين استان ، سه شنبه در شهرستان لامرد تشييع و در گلزار شهداي اين شهر به خاک سپرده شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، پيکر اين نماينده مجلس که شنبه شب هفته جاري بر اثر عارضه قلبي در تهران دار فاني را وداع گفت با حضورنايب رييس مجلس شوراي اسلامي و حميدرضا حاجي بابايي وزير آموزش و پرورش بر دوش مردم شهرستان هاي لامرد و مهر ، تشييع شد.
شرکت کنندگان در اين آيين ، با شعارهاي عزا عزاست امروز ، روز عزاست امروز، بسيجي دلاور پيرو خط رهبر پيش خداست امروز ، پيکر اين نماينده فقيد را از مقابل دفتر وي در شهر لامرد تا گلزار شهداي اين شهر تشييع و در اين مکان به خاک سپردند.
به مناسبت تشييع پيکر اين نماينده فقيد، شهر لامرد امروز يکپارچه عزادار و سياه پوش بود و  جمعی از مردم شهرستان هاي يادشده که وي طي دوره هاي هفتم وهشتم مجلس شوراي اسلامي نمايندگي آنان را بر عهده داشت براي آخرين وداع با نماينده خود در آيين خاکسپاري او شرکت داشتند.

شهرستان هاي لامرد و مهر به ترتيب در فاصله 464 و 509 کيلومتري جنوب شيراز واقع شده است.

منبع: ایرنا

+ نوشته شده در  89/03/18ساعت 15:6  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

نماينده لامرد بر اثر سكته قلبي درگذشت.

شب گذشته در تهران اتفاق افتاد

مرگ نابهنگام محمد علي حياتي

متاسفانه با خبر شديم محمد علي حياتي نماينده محترم مردم شريف شهرستانهاي مهر و لامرد در مجلس شوراي اسلامي ديشب بر اثر سكته قلبي دار فاني را وداع گفته اند.

مهرستان به نوبه خود اين ضايعه بزرگ را به خانواده محترم آن مرحوم تسليت عرض مي نمايد.متن خبر از فارس نيوز:

به گزارش خبرگزاري فارس از لامرد، محمدعلي حياتي نماينده مردم شهرستان‌هاي مهر و لامرد در مجلس‌هاي هفتم و هشتم شوراي اسلامي شنبه‌شب در مسير منزل به بيمارستان در تهران دار فاني را وداع گفت.
وي كه 52 سال داشت پيش از مسئوليت نمايندگي مجلس شوراي اسلامي به عنوان استاد دانشگاه به تدريس اشتغال داشت.

منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8903160107

+ نوشته شده در  89/03/16ساعت 7:10  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

جلسه هفته بدون دخانيات با حضور مهندس احمد زاده رييس H.S.E شركت پالايش گاز پارسيان در شهرستان مهر

جلسه اي به مناسبت هفته بدون دخانيات در شبكه بهداشت و درمان شهرستان مهر با حضور مسوولين شهرستان مهر ،  رييس H.S.E شركت پالايش گاز پارسيان و كارشناسان مربوطه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي ، در اين جلسه مهندس احمد زاده تشكيل كارگروه هاي ويژه و ريشه يابي مسئله و تعيين برنامه زماني جهت نيل به اهداف مورد نظر را خواستار شد.

ايشان بر لزوم ممنوعيت استعمال دخانيات در ادارات و اماكن عمومي تأكيد كرد و افزود: با توجه به تأكيد دين مبين اسلام مبني بر حرمت آسيب رساندن انسان به خود ، استفاده از  آموزه هاي ديني جهت مقابله با اين پديده در حال گسترش را لازم دانست.

منبع: روابط عمومي شركت پالايش گاز پارسيان

+ نوشته شده در  89/03/13ساعت 20:37  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

فيلم جديد مستند ساز مُهري در مرحله تدوين

مستند «اینترنت در ایران» به کارگردانی صادق جعفری به مرحله تدوین رسید.

بنابر گزارش پایگاه تحلیلی- خبری «سینما تجربی»، «سیدمحمدصادق جعفری» در گفت و گو با خبرنگار ماضمن اعلام اين مطلب گفت: این مستند بر خلاف مستندهایی که پیش تر به این موضوع پرداخته بودند، به کاربردهای اینترنت در ایران می پردازد.

جعفری در توضیح بیشتر صحبت هایش اضافه کرد: ما در این مستند با چند شخصیت که از اینترنت استفاده بهینه داشتند، همراه شده و از آنها فیملبرداری کرده ایم.

او همچنین به تحقیق فیلم اشاره و اظهار کرد: تحقیق و پژوهش این مستند به عهده خودم بود و مدت زمانی طولانی صرف آن شد.

وی در پایان افزود: این فیلم پس از پایان مراحل تدوین، برای پخش از شبکه 4 سیما آماده می شود.

عوامل این مستند عبارتند از: کارگردانی و پژوهش: سیدمحمدصادق جعفری، تصویربرداری: محمد حدادی، شهرام نجاریان، صدابرداری: حبیب محمدی، تهیه کننده: جعفر صانعی مقدم و مشاور کارگردان: مهرداد اسکویی.

 شايان ذكر است آقاي جعفري آثار زيادي همچون: 

- راهبان، 1375، داستاني
- مسافر، 1377، داستاني
- باران عشق، 1378، داستاني
- ماهيها در آب مي ميرند، 1378، نماهنگ
- واگويه ها، 1379، مستند
- مجموعه تلويزيوني بحران 1380، مستند داستاني
- مخالف خوان، 1381، مستند
- سايه غبار، 1382، مستند

و.......  را در كارنامه درخشان خود دارند و توانسته اند جايزه هاي بسياري را در جشنواره هاي هنري كسب كنند.

به زودي بيوگرافي اين هنرمند عزيز مهري در مهرستان منتشر خواهد شد.

 

منبع: سینما تجربی

+ نوشته شده در  89/03/13ساعت 13:23  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

كوهنوردان شركت پالايش گاز پارسيان در بلنداي قله شيركوه يزد

كوهنوردان شركت پالايش گاز پارسيان مهر به مناسبت گراميداشت سالروز آزاد سازي خرمشهر به ارتفاعات قله شيركوه يزد صعود كردند.

 اين گروه شامل 15 نفر و طي مدت 3 روز موفق به صعود قله 4705 متري قله شيركوه شدند.

در اين صعود آقايان بهرام بنايي – محمد سفيدي – علي اكبر شريعتي– يوسف احمد زاده – حسين كريمي – احمد حبيب اللهي – صمد اكبري – محسن همت – طيب صفري – محمد صادق حجتي – حميد رضا ناگهي – سعيد آذري و رمضان طاهري با سرپرستي محسن رمضاني به قله شيركوه يزد حضور داشتند.

منبع: روابط عمومي شركت پالايش گاز پارسيان مهر

+ نوشته شده در  89/03/10ساعت 10:42  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

عملیات احداث بزرگراه مهر - گله­دار - دارالمیزان در دست اجراست

عملیات بزرگراه مهر - گله­دار - دارالمیزان که در فروردین­ماه سال گذشته طی مراسمی کلنگ­زنی شده بود با 45 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا می­باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه لار، علی امیری مدیرکل راه و ترابری لارستان در جریان بازدید از این پروژه گفت: ارتقای محورهای اصلی به بزرگراه از بزرگترین برنامه­های این اداره در سال جدید می­باشد.
وی با اشاره به افزایش رو به رشد توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه افزود: بدون شک پیشرفت هر جامعه در گرو پیگیری و ارتقای شاخص­های کاری هر اداره می­باشد تا بتوان همگام با رشد توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دیگر جوامع پیش رفت و دچار ضعف و کمبود نشد.
امیری با تأکید بر افزایش احداث بزرگراه و ارتقای محورهای فرعی به اصلی اضافه کرد: به دلیل اهمیت راهبردی حوزه استحفاظی اداره کل راه و ترابری لارستان، افزایش بزرگراه و ارتقای محورهای فرعی به اصلی یکی از نیازهای مبرم و اساسی این حوزه می­باشد اما تاکنون شاهد کمبود بزرگراه و محورهای اصلی در این منطقه بوده­ایم و سعی بر این است که بتوان این ضعف را جبران نمود تا شاهد عبور و مرور راحت­تر و کاهش حوادث ناشی از رانندگی باشیم.
مدیرکل راه و ترابری لارستان در ادامه سخنان خود گفت: مسیر مهر به گله­دار به طول 25 کیلومتر با 45 درصد پیشرفت فیزیکی در یک سال گذشته در حال اجراست که مابقی مسیر به طول 36 کیلومتر مطالعه گردیده است.
وی اضافه کرد: شهرستان­های مهر، گله­دار و لامرد از جنوبی­ترین شهرستان­های این حوزه می­باشند که به دلیل نزدیکی به آب­های خلیج فارس و فاصله نزدیک آنها به فرودگاه عسلویه، احداث این بزرگراه نقش حیاتی و اساسی در سطح حوزه دارد.
علی امیری افزود: احداث این پروژه که از مصوبات سفر دور اول ریاست جمهوری بوده، با مشارکت وزارت نفت و پیگیری اداره کل راه و ترابری لارستان در راستای رفع یکی از نقاط پرحادثه عملی گردید.

+ نوشته شده در  89/03/08ساعت 23:16  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

فرماندار مهر اموال و دارايي خود و خانواده اش را اعلام كرد

فرماندار مهر اموال و دارايي خود و خانواده اش را اعلام كرد.

يحيي صادقي فرماندار شهرستان مهر كه 16 سال سنوات خدمت دارد، فهرست اموال و داراييهاي خود و خانواده اش را بدين شرح اعلام كرد:

1- يك باب منزل مسكوني در شهرستان فسا با ارزش تقريبي 100 ميليون تومان كه معادل 30 ميليون تومان آن تسهيلات بانكي مي باشد و در حال حاضر از درآمد اجاره آن بخشي از اقساط پرداخت مي شود.

2- امتياز يك واحد آپارتمان 75 متري در شهر صدراي شيراز كه از طريق تعاوني مسكن در حال ساخت و ساز است و به عنوان مهريه المثل به همسر خود واگذار كرده است.

3- حساب سيباي بانك ملي با موجودي يك ميليون و 500 هزار تومان كه بخشي از آن بدهي به ديگران است.

4- تعدادي حساب بانكي قرض الحسنه در بانكهاي مختلف كه صرفا به منظور دريافت وام افتتاح شده و موجودي هركدام بين 5 تا 10 هزار تومان است.

5- يك دستگاه خودرو پژوپارس مدل 88 به ارزش تقريبي 16 ميليون تومان كه با وام خودرو خريداري شده است. 

صادقي همچنين اعلام كرده است كه همسر وي يك حساب سيبا براي دريافت حقوق دارد كه اكنون موجودي آن 800 هزار تومان است و 2 فرزند وي كع محصل و خردسال هستند هيچگونه دارايي منقول و غيرمنقول ندارند.

فهرست دارايي هاي عبدالله حسيني  كانديداي سابق نمايندگي مجلس در منطقه را در ادامه مطلب ببينيد.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/03/06ساعت 13:8  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

استاندار و شماری از مدیران فارس فهرست اموال و دارايي هاي خود را اعلام كردند.

فهرست اموال استاندار فارس و برخي مديران اعلام شد.

روح الله احمدزاده استاندار فارس فهرست اموال و دارايي هاي خود و خانواده اش را اعلام كرد. روح الله احمدزاده استاندار فارس فهرست اموال و دارايي هاي خود را بدين شرح اعلام كرد:
1 - يك دستگاه آپارتمان مسكوني به مساحت 66 متر مربع به ارزش 80 ميليون تومان كه 25 ميليون تومان وام و 10 ميليون تومان قرض از بستگان بوده است.
2 - حسابهاي بانكي فعال شامل حساب سيبا بانك ملي، جاري بانك تجارت، قرض الحسنه بانك ملت با موجودي حدود 500 هزار تومان
3 - فاقد خودرو
 احمدزاده همچنين اعلام كرده است كه همسر وي مبلغ 25 ميليون و 500 هزار تومان وجه نقد و يك خط تلفن همراه دارد.
 حامد دهقانان
حامد دهقانان سرپرست حوزه معاونت سياسي امنيتي استانداري فارس فهرست اموال و دارايي هاي خود و خانواده اش را اعلام كرد.
دهقانان كه به عنوان رئيس شوراي اطلاع رساني استان 2 روز پيش طي ابلاغيه اي از استاندار، معاونين استانداري، روساي سازمانها، مديران كل ادارات و مديران نهادها و ادارات شهرستانهاي استان خواسته بود در صورت تمايل اموال و دارايي هاي منقول و غيرمنقول خود، همسر و فرزندانشان را بصورت داوطلبانه اعلام كنند، فهرست اموال و دارايي هاي خود را بدين شرح اعلام كرد:
1 - يك باب آپارتمان مسكوني به مساحت 83 متر مربع با ارزش زمان خريد 35 ميليون و 500 هزار تومان كه 20 ميليون تومان آن با استفاده از تسهيلات بانكي از جمله وام بانك مسكن تامين شده است.
2 - حساب هاي بانكي(شامل حساب پس انداز قرض الحسنه و جاري) با موجودي 15 ميليون و 600 هزار تومان
3 - فاقد خودروي شخصي (يك دستگاه خودروي پرايد مدل 85 تصادفي بصورت قولنامه اي به ارزش 2 ميليون و 800 هزار تومان در ارديبهشت 88 فروخته شده اما هنوز انتقال سند به خريدار صورت نگرفته است)
دهقانان همچنين اعلام كرده است كه همسر وي يك خط تلفن همراه اول و فرزندش هيچگونه دارايي اعم از منقول و غيرمنقول ندارد.
 غلامرضا غلامي
غلامرضا غلامي مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان فارس فهرست اموال و دارايي هاي خود و خانواده اش را اعلام كرد.
غلامرضا غلامي مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان فارس فهرست اموال و داراييهاي خود و خانواده اش را بدين شرح اعلام كرد:
1 -  يك دستگاه آپارتمان 100 متري در شيراز به ارزش 80 ميليون تومان كه 10 ميليون تومان آن وام قرض الحسنه است.
2 - دو حساب جاري در بانك ملي و دو حساب قرض الحسنه در بانك هاي صادرات و تجارت مجموعا با موجودي 15 ميليون و 500 هزار تومان
غلامي همچنين اعلام كرده است كه همسر و فرزند وي هيچ دارايي منقول و غيرمنقولي ندارند.
 محمدتقي بشارتي فر
محمدتقي بشارتي فر مشاور و مديركل حوزه استاندار فارس كه 29 سال سابقه خدمت دارد، فهرست اموال و دارايي هاي خود و خانواده اش را اعلام كرد.
محمدتقي بشارتي فر مديركل حوزه استاندار كه 29 سال سابقه خدمت دارد، فهرست اموال و داراييهاي خود را بدين شرح اعلام كرد:
1 -  2 قطعه زمين مجموعا به مساحت 300 متر مربع در مشهد مقدس
2 - يك دستگاه آپارتمان 2 طبقه در مشهد مقدس
3 - حساب جاري بانك ملي با موجودي 7 ميليون تومان
4 - سهام عدالت متعلق به خود، همسر و فرزندان
5 - يك دستگاه خودروي سمند مدل 88
بشارتي فر همچنين اعلام كرده است كه همسر وي
260 متر مربع زمين دارد كه به عنوان مهريه به وي داده شده است و فرزندانش نيز هيچگونه دارايي اعم از منقول و غيرمنقول ندارند.

+ نوشته شده در  89/03/06ساعت 7:57  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

بازديد کارشناسان عمران مرکز از پروژه هاي ساختماني مددجوئي امداد مهر

کارشناسان عمران مرکز از پروژه هاي ساختماني مددجويي و ساختمان احداثي كميته امدادمهربازديدكردند.

به گزارش واحد عمران وساختمان کميته امداد مهر کارشناسان عمران مرکزدر معيت مهندس اربابي کارشناس مسئول عمران استان از پروژه هاي ساختماني مددجويي و ساختمان احداثي اداري اين نهاد بازديد به عمل آورده راهنمايي هاي لازم جهت بهبودکار ارائه نمودند.  برادر سيد مرتضي علوي رئيس کميته امداد مهر هم ضمن تقدير و تشکر از حضور و حسن توجه مهندسان مرکز و استان درخصوص عملکرد شاخه در زمينه  فعاليت هاي عمراني و پيشرفت کار واحد عمران در سال 88 گزارش مبسوطي ارائه نمودند.

ارسال خبر: سلامي

+ نوشته شده در  89/03/02ساعت 21:11  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

حضور مهندس خرم دل مديرعامل شركت پالايش گاز پارسيان در چهاردهمين همايش بين المللي نفت ، گاز و پتروشيم

 

مهندس ايرج خرم دل مديرعامل شركت پالايش گاز پارسيان در چهاردهمین همایش بین المللی نفت ، گاز و پتروشیمی كه روز چهارشنبه 29 ارديبهشت 89 با حضور 13 کشور از جمله امریکا ، آلمان ، روسیه ، کانادا و هلند در هتل المپیک تهران آغاز شد شركت نمود.

به گزارش خبرنگار روابط عمومي ، این همایش با تاکید بر...       

منبع:روابط عمومي شركت پالايش گاز پارسيان


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/03/02ساعت 14:7  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

تشريح فعاليت‌هاي بنياد مسكن در شهرستان مهر

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز و  به نقل از روابط عمومي بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان فارس، 18 پروژه عمراني در سطح شهرستان مهر و روستاهاي تابعه به پايان رسيده است.

براساس اين گزارش از جمله مهمترين اين پروژه‌ها خيابان 20 متري ورودي روستاي فال با صرف 1/520 ميليارد ريال اعتبار، خيابان 22 متري مخابرات روستاي فال با صرف 2/692 ميليارد ريال، خيابان 18 متري دهستان اردوان با صرف 950 ميليون ريال، خيابان 20 متري شهيد سپهري‌نژاد روستاي امير با صرف 500 ميليارد ريال است.
بنابر اين گزارش همچنين خيابان 16 متري آزادگان بخش اسير با صرف 32/94 ميليون ريال، خيابان 20 متري بخشداري اسير با صرف 1/450 ميليارد ريال، بازسازي گلزار شهداي  اسير با صرف 50 ميليون ريال، پروژه خيابان 18 متري روستاي چاه شرف با صرف 1/300 ميليارد ريال از ديگر پروژه‌هايي بوده است كه در شهرستان مهر و روستاهاي اطراف آن به اتمام رسيده است.

منبع: فارس نيوز

+ نوشته شده در  89/02/28ساعت 14:23  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

نماز جمعه اين هفته به امامت حاج آقا حسيني

نماز جمعه اين هفته شهرمهر به امامت حجت السلام سید حنان حسینی امام جمعه جديد  برگزار شد.

حاج آقا حسيني از بدو ورود به شهر مهر مورد استقبال مسئولين ادارات قرار گرفته و كار خود را به عنوان نماينده محترم وليه فقيه در شهرستان آغاز كردند.

حجت الاسلام تقوی معاون گزینش شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور در این مراسم گفت: یکی از رسالت های برگزاری آیین نماز جمعه دعوت به اتحاد – وحدت و انسجام امت اسلامی است .وی نماز جمعه را یکی از برکات و خیرات انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد : نماز جمعه تا کنون منشا خیرات و برکات فراوانی بوده و است . وی در بخش دیگری از سخنانش از زحمات و خدمات حجت الاسلام سجادی امام جمعه سابق مهر تجلیل و حجت الاسلام سید حنان حسینی را به عنوان امام جمعه جدید این شهرستان معرفی کرد.

حجت الاسلام حسینی امام جمعه جدید شهرستان مهر نیز در نماز جمعه اين هفته گفت: وقتی هدف مشخص و فی سبیل الله و در جهت خدمت به خلق خدا باشد فرقی نمی کند که محل خدمت کجاست .
خطیب جمعه مهر تصریح کرد : آمده ام تا رسالتی که بر عهده دارم در خدمت به مردم شهرستان مهر و در پیروی از خط ولایت ادا کنم .

شايان ذكر است نماز جمعه اين هفته  پس از چندين سال برگزاري در مسجد جامع شهر به مسجد حضرت رسول (ص) (جنب اداره آموزش و پرورش)  انتقال يافت.


+ نوشته شده در  89/02/24ساعت 22:51  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

فرماندار مهر: بايد مقدمات عملياتي شدن فرهنگ مهدوي را توسعه دهيم

آموزش و پرورش شهرستان مهر دومین همایش مهدویت را به منظور تقویت اندیشه های دانش آموزان و معلمان ودستیابی به بصیرت مبادی آشنای با امام عصر( عج) را  با حضور صادقی فرماندار شهرستان مهر، طوبایی معاونت پرورشی سازمان آموزش و پرورش استان فارس و حامدی قائم مقام بنیاد آثار مهدوی استان فارس در سالن نشاط شهر مهر برگزار کرد.
در این مراسم صادقی فرماندار شهرستان مهر با اشاره به علل فلسفی ظهور منجی بشریت و نشانه هاي ظهور گفت: بحث مهدویت یک بحث جدید نیست بلكه بحث مهدویت در ادیانی مثل یهود و مسیحیت مطرح بوده و هست و یا در آیین هندوها هم به نوعی مطرح است، حتی در آیین زرتشت هم این موضوع  با الفاظی دیگر  مطرح شده اما در آیین مقدس اسلام این موضوع به عنوان یک واقعیت و باور دینی فراگیر در بین انسانها مطرح بوده است.
وي افزود: بحث مهدویت در فرهنگ ما با توجه به اینکه به عنوان یک فرهنگ فراگیر انسانی مطرح است بایستی مقدمات عملیاتی نمودن این راه را به عنوان یک وظیفه انسانی و شیعی توسعه دهیم چرا که نجات بشریت از منجلابهایی که امروزه مطرح است تنها با تمسک به فرهنگ مهدویت ميسر است و اصلاً معنای حیات بشری مسلمانان و شیعیان حضرت قائم (عج ) است.
در ادامه این همایش، طوبایی معاونت پرورشی سازمان آموزش و پرورش استان فارس با تاکید بر تمسک جستن به کتاب آسمانی به تببین جایگاه حضرت بقیه الله الاعظم و وظیفه که منتظران واقعی آن حضرت دارند مطالبی بیان كرد.

منبع: روابط عمومي فرمانداري شهرستان مُهر

+ نوشته شده در  89/02/21ساعت 16:21  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

20% افزایش تولیدگندم شهرستان مهر

برداشت گندم آبی و دیم در شهرستان مهر به پایان رسید .کشاورزان گندم کار این شهرستان توانستند 30 هزار تن گندم مازاد بر نیاز خود را به مراکز خرید گندم در وراوی – مهر – خواجه مراد – گله دار و دارالمیزان تحویل دهند . به گفته سیفی سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی مهر به دلیل بارندگی های مناسب نسبت به سال گذشته بیش از 20 درصد افزایش تولید داشته ایم .گندم های تحویلی به مراکز خرید گندم به سیلوهای استان فارس حمل شد .


مهرستان: جالبه كه 30 هزار تن مازاد بر نياز گندم توليد شده اما هميشه نانوايي ها از نبود آرد به مسئولين گله دارند.
+ نوشته شده در  89/02/20ساعت 16:48  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

تكليف استخدام حق التدريسي‌ها مشخص شدتكليف استخدام حق التدريسي‌ها مشخص شد

نمايندگان مجلس مصوب كردند در صورت وجود مجوز استخدام، وزارت آموزش و پرورش مكلف به استخدام با اولويت معلمان حق التدريسي در اين وزارتخانه مي‌شود مگر در استان‌ها و يا رشته‌هايي كه معلم حق التدريسي واجد الشرايط موجود نباشد.

به گزارش خبرگزاري فارس نمايندگان مجلس در جلسه علني امروز يكشنبه جزئيات طرح دو فوريتي الحاق دو ماده به قانون تعيين تكليف استخدامي معلمين حق التدريسي و آموزشياران نهضت سواد آموزي در وزارت آموزش و پرورش مصوب 1388 بررسي و تصويب نهايي كردند كه فوريت اين طرح در جلسه علني روز سه شنبه مورخ 14 اردبيهشت ماه به تصويب مجلس رسيده بود.

توسط مصوبه مجلس در صورت وجود مجوز جذب و استخدام وزارت آموزش و پرورش مكلف است استخدام همه معلمان حق التدريس و آموزشياران نهضت سواد آموزي واجد الشرايط مطابق مفاد قانون مذكور را در اولويت قرار دهد. مگر در استان‌ها و يا در رشته هاي مورد نياز در ميان معلمان حق التدريس واجد الشرايط قانون مذكور موجود نباشد، كه در اين صورت وزارت آموزش و پرورش با استفاده از باقي مانده بخش تعيين شده در ماده يك يا بر اساس ماده 9 قانون مذكور مي‌تواند اقدام لازم جهت رفع نيازهاي خود را انجام دهد.

نمايندگان ملت همچنين وزارت آموزش و پرورش را موظف كردند كه بر اساس بند 2 قانون الحاق يك تبصره به ماده واحد قانون انتقال مراقبين بهداشت مدارس به واحدهاي آموزشي تابعه وزارت آموزش و پرورش مصوب 12 تير 1384 جهت شاخص‌هاي سلامت در آموزش و پرورش، نسبت به استخدام 5 هزار نفر از مراقبين بهداشت اقدام كند.

بر اساس مصوب خانه ملتي‌ها مراقبين بهداشت داراي مدرك فوق ديپلم مي‌توانند به استخدام پيماني آموزش و پرورش درآيند.

منبع: تابناك
+ نوشته شده در  89/02/19ساعت 11:48  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

بازديد رياست كل ديوان محاسبات كشور و معاون وزير و مدير عامل شركت ملي نفت ايران از شركت پالايش گاز پ

صبح جمعه 17 ارديبهشت، دكتر رحماني فضلي رياست كل ديوان محاسبات كشور، مهندس قلعه باني معاون وزير و مدير عامل شركت ملي نفت ايران، معاون پارلماني وزير نفت، مهندس ضيغمي مديرعامل شرکت نفت مناطق مرکزي ايران همراه با تعدادي از مديران ارشد وزارت نفت و ديوان محاسبات كل كشور از شركت پالايش گاز پارسيان بازديد نمودند.

به گزارش خبرنگار واحد روابط عمومي: هيئت بازديد كننده همراه با مهندس خرم دل مدير عامل شركت پالايش گاز پارسيان از واحدهاي 400 پارسيان 1 و 104 پارسيان 2 كه در حال تعميرات اساسي ميباشد بازديد نموده و پس از آن در اتاق كنفراس ساختمان مركزي با هيات رييسه شرکت تشكيل جلسه دادند.

بنابر اين گزارش مهندس خرم دل ضمن خوش آمد گويي به هيئت بازديد كننده، گزارش كاملي از شركت پالايش گاز پارسيان و پروژه اتان گيري براي حاضرين ارائه دادند. در اين گزارش مهندس خرم دل با اشاره به حضور نيروهاي جوان پالايشگاه اظهار داشتند كه پس از اجراي اين پروژه، علاوه بر ارزش افزوده حاصل از آن، اتان توليدي به عنوان خوراك پتروشيمي فيروزآباد و از آنجا اتيلن مورد نياز پتروشيمي هاي در حال احداث استان فارس تامين خواهد شد.

مهندس خرم دل در ادامه اين گزارش با اشاره به مهمترين پروژه هاي در دست اقدام افزودند: احداث نيروگاه گازي MW100 توسط شركت مهندسي و توسعه گاز ايران و احداث دو مخزن ذخيره ميعانات گازي به حجم هر يك 18000 متر مكعب (مجموع 36000) توسط شركت نفت مناطق مركزي ايران در داخل سايت شروع شده است. ايشان افزودند كه مخازن ذخيره محصولات ميعانات گازي، پروپان، بوتان و بنزين طبيعي و خطوط ارتباطي اين تاسيسات تا پالايشگاه توسط شركت مهندسي و توسعه گاز ايران در سايت پارس جنوبي احداث خواهد شد و ميبايست همزمان با پروژه اتان گيري تكميل شوند.

مهندس خرم دل در پايان مهمترين فعاليتهاي انجام شده در سال 1388 و نتايج اقتصادي و زيست محيطي آنها را برشمردند.

مهندس قلعه باني در پايان جلسه ضمن تشكر از همه كاركنان شركت پالايش گاز پارسيان براي همكاران اين پالايشگاه آرزوي موفقيت نمودند.

پالايشگاه گاز پارسيان با ظرفيت اسمي توليد 83 ميليون متر مكعب گاز طبيعي در روز، سومين پالايشگاه بزرگ گاز كشور است و تأمين 10/7 درصد از سبد انرژي و 17/5 درصد از كل گاز طبيعي مصرفي ايران را به عهده دارد.

اين هيات ظهر جمعه شرکت پالايش گاز پارسيان  را به سمت پالايشگاه گاز فجر جم ترك کردند.

منبع: روابط عمومي شركت پالايش گاز پارسيان

بقيه تصاوير در


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/02/19ساعت 11:35  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

تقدیر فرماندار مهر از معلمان برتر اين شهرستان

  • به مناسبت روز معلم مراسم گرامیداشت مقام معلم و تجليل از معلمان برتر روز سه شنبه در مرکز شهرهای مهر و گله دار برگزار شد.

به مناسبت شهادت استاد مطهری و روز معلم مراسم گرامی‌داشت مقام معلم و تجليل از معلمان برتر روز سه شنبه در مرکز شهرهای مهر و گله دار برگزار شد.
در اين مراسم صادقی فرماندار شهرستان مهر با حضور در جمع فرهنگیان ضمن تبریک روز معلم گفت: اساس علم تواضع است و معلمان هرچه نسبت به شاگردان متواضع‌تر باشند اثر بهتری در دانش‌آموزان دارد.
وی افزود: بزرگترين معلم خاتم‌الانبياء (ص) است كه خداوند در مورد معلم بودن پيامبر به مردم منت می‌گذارد كه معلمی از جنس خودتان برای شما فرستاديم، معلمی كه برای اصلاح شما حرص می‌ورزد و نسبت به مومنان رئوف و مهربان است.
فرماندار شهرستان مهر در این مراسم با اشاره به نقش شهید مطهری در آموزش علوم و معارف دین بیان داشت: با توجه به وضع کنونی  امروز نیاز ما به دانشمندانی مانند استاد مطهری در عرصه علم و معرفت بیشتر از گذشته احساس می شود.
در پایان این مراسم از معلمان بازنشسته و معلمان برتر با اهداء جوایزي تقدیر شد.


منبع: روابط عمومي فرمانداري شهرستان مهر

+ نوشته شده در  89/02/19ساعت 11:21  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

تولید بیش از 25 میلیارد مترمکعب گاز در پالایشگاه پارسیان شهرستان مهر

سال گذشته محقق شد
تولید بیش از 25 میلیارد مترمکعب گاز در پالایشگاه پارسیان

پالايشگاه پارسيان شهرستان مهر

عسلويه-شانا-گروه گاز : مدير عامل شركت پالايش گاز پارسيان از توليد 25 ميليارد و 250 ميليون متر مكعب گاز در اين پالايشگاه در طول سال گذشته خبر داد.

مهندس ایرج خرمدل در گفت‌وگو با خبرنگار شانا در عسلویه، افزود: این میزان تولید در قیاس با تولید 24 میلیارد و 854 میلیون متر مکعبی گاز در مدت مشابه سال 1387 از افزایش برخوردار است.

وی ادامه داد: سال گذشته همچنین 10 میلیون و 392 هزار بشکه مایعات گازی در این پالایشگاه تولید شده است.

خرمدل یادآور شد: هم اکنون پالایشگاه گاز پارسیان با تولید روزانه 83 میلیون مترمکعب و روزانه بیش از 40 هزار بشکه مایعات گازی، سومین پالایشگاه گازی کشور پس از مجتمع گاز پارس جنوبی و پالایشگاه جم است که 7/10 درصد سبد انرژی کشور و 5/17 درصد گاز مصرفی کشور را تولید می کند.

مدیرعامل پالایشگاه پارسیان در باره پروژه های در دست انجام این شرکت گفت: احداث واحدهای تولید اتان، پروپان، بوتان و بنزین طبیعی، احداث نیروگاه 100مگاواتی، احداث دو مخزن ذخیره میعانات گازی هر یک به ظرفیت 18 هزار 600 متر مکعب و احداث مخازن ذخیره محصولات پروپان، بوتان، از جمله مهم ترین طرح های در حال انجام در این پالایشگاه است.

خرمدل افزود: احداث خطوط لوله انتقال فرآوردها به عسلویه، احداث ایستگاه تقویت فشار گاز خروجی از واحد های اتان گیری، احداث واحد پنجم نم زدایی گاز در پارسیان 2به ظرفیت 10 میلیون متر مکعب روز و احداث مخازن ذخیره میعانات گازی، پروپان، بوتان و تاسیسات جانبی در عسلویه متناسب با نیاز نیز، از دیگر طرح های مهم پالایشگاه پارسیان است.

وی رفع تنگناهای عملیاتی و افزایش ثبات تولید با کاهش ریسک پذیری و رسیدن به حداکثر‌ ظرفیت ممکن تولید گاز با کیفیت منطبق بر استاندارد جهانی را از مهم ترین اهداف و راهبردهای مدون شرکت پالایش گاز پارسیان خواند و ادامه داد: در این زمینه برای به روز رسانی فناوری های پیشرفته، دستیابی به دانش روز با آموزش مستمر کارکنان و افزایش سطح ایمنی فعالیت ها در این پالایشگاه تلاش خواهیم کرد.
پالايشگاه پارسيان در 8 كيلومتري مركز شهرستان مهر در جنوب فارس واقع شده است.
منبع: شانا
+ نوشته شده در  89/02/13ساعت 22:36  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

بازدید فرماندار مهر از يك دبیرستان روستايي

فرماندار مهر از يك دبيرستان روستايي بازديد و دستورات لازم را براي رفع مشكلات اين دبيرستان صادر كرد.


صادقی فرماندار شهرستان مهر به همراه گیاهی مدیر آموزش و پرورش اين شهرستان، از دبيرستان مرحومه سکینه حیاتی روستای خوزی از توابع بخش وراوی بازدید كرد.
فرماندار مهر در اين بازديد ضمن صدور دستورات لازم براي تعمير اين واحد آموزشی، اظهار داشت: فضاي مناسب جهت تحصيل دانش‌آموزان يکي از آيتم هايي است که از نظر روحي و رواني تأثير زيادي دارد واگر فضاي مدرسه مناسب باشد دانش‌آموزان با آرامش روحي و رواني خوبي به تحصيل خواهند پرداخت.
در اين بازديد مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهر از انجام هماهنگی هایی جهت تجهیز این واحد آموزشی خبر داد و مدير اين دبيرستان نيز گزارشي از عملکرد دانش‌آموزان از لحاظ علمي وپژوهشي و تامين امکانات آموزشي ارائه داد.

منبع: روابط عمومي فرمانداري مُهر

+ نوشته شده در  89/02/12ساعت 20:46  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

كشف هفت گوردخمه دوره ساسانی در شهرستان مٌهر

كشف آثار تاريخي مربوط به دوره ساساني درشهرستان مهرگوردخمه دوره ساساني در فارس توسط اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان شناسايي و ثبت شد .


به گزارش ايرنا و ميراث آريا(chtn)، استودان‌هاي حد فاصل تنگ توکلي تا تنگ بيدو در شهرستان مهر فارس واقع شده است. اين آثار شامل 7 استودان ساده و بدون هيچ گونه نظم و تزئين خاصي است که با ابعاد متفاوت دريک راستا به طول 150متر و در ارتفاع 5/2 متري از دامنه کوه در صخره هاي کوه حفر شده است .

چهار عدد از استودان هاي مذکور در قسمت بالا باريکتر و به صورت هلال ديده مي شود و سه استودان ديگر در عرض بالا و پايين يکسان و بدون هلال است .

فرسايش هاي طبيعي و عوامل فيزيکي ، شکستگي ، سست و گچي بودن جنس کوه از عواملي است که مي تواند اين مجموعه آثار را در معرض تهديد قرار دهد .

طبق نظريات کارشناسان باستان شناس با توجه به شکل و نوع ساخت اين استودان‌ها و موقعيت قرارگيري آثار فراواني همچون قلعه و دژهاي مهم تاريخي در فاصله چند کيلومتري آن و غني بودن منطقه قدمت اين مجموعه آثار را به دوره تاريخي ساساني نسبت مي دهد .

اين اداره کل با توجه به ويژگي هاي اين مجموعه تاريخي به عنوان يکي از شاخص‌ترين آثار باستاني منطقه اقدام به شناسايي و بررسي آن در سال 1387 کرده است و هم اکنون پس از طي مراحل و تشريفات قانوني لازم به شماره 28215 در فهرست آثار ملي ايران قرار گرفته است واز تاريخ ثبت تحت حفاظت و صيانت اين اداره کل قرار دارد .

پيشينه تاريخي اين شهرستان حکايت از تاريخ پنج هزار ساله آن دارد.نخستين بار تمدن ( باکون الف ) در اين منطقه شکل گرفته است .که اين تمدن گسترده ترين فرهنگ و تمدن دوره ماقبل تاريخ ناحيه فارس محسوب مي شود.آثار به دست آمده از کاوش‌هاي باستان شناسي در محوطه هاي بخش اسير ، بيانگر آن است که در دوره هخامنشي ، فرهنگ و تمدن منطقه دگرگون شده و همزمان با ديگر نواحي فارس ، تحت تاثير آداب ، سنن ، فرهنگ و معماري هخامنشي قرار گرفته است .

در دوره ساساني ، اين ناحيه در مسير راه ارتباطي شهر گور (فيرزاباد کنوني ) به بندر سيراف واقع شده است که محوطه باستاني تنب بت و آثار مربوط به آن واقع در روستاي شلدان ، مهمترين اثر باقيمانده از اواخر دوره هخامنشي و اوايل دوره ساساني به شمار مي رود.شهرستان مهر با توجه به آثار و شواهد فراوان از دوره اسلامي همچنان پررونق و پابرجا بوده است.


+ نوشته شده در  89/02/11ساعت 9:29  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

بازديد معاون مدير عامل شركت ملي گاز ايران و مدير هماهنگي و نظارت بر توليد از شرکت پالايش گاز پارسيان

مهندس كشكولي معاون مدير عامل شرکت ملي گاز در جلسه هيأت رئيسه شركت پالايش گاز پارسيان مهر گفت: وزير نفت تأكيد زيادي بر ساخت زير بناها و استفاده از مشاركت منابع مالي، فني و مهندسي داخلي در توسعه پالايشگاهها و اجراي طرح ها دارند.

وي ضمن تشكر از همه همكاران شركت پالايش گاز پارسيان اعلام نمودند كه نداشتن مشكل گازرساني در سال گذشته ناشي از همت همه همكاران خصوصاً همكاران اين شركت بدليل استمرار حداكثري توليد با كيفيت و نداشتن توقف توليد خصوصاً در طول زمستان دانست و افزود: در زمينه تزريق گاز نيز شركت ملي گاز 22 درصد افزايش داشته است و توانسته ايم سوخت نيروگاههاي كشور را نيز بدون هيچ مشكلي بيش از تعهدات مان تامين كنيم. مهندس كشكولي از توسعه گاز رساني در كشور سخن گفت و خاطر نشان كرد:  در سال گذشته در اين زمينه توانستيم 42 شهر جديد و1300 روستا را گاز رساني كنيم و1ميليون و500 هزار مشترك جديددر كشور را پوشش دهيم. وي از سرمايه گذاري با كمك بانك هاي صادرات،‌ملت در شركت ملي گازخبرداد و اظهار داشت: اميدوارم با اين ابتكار زيباي وزير محترم نفت شاهد تحول بزرگي دركشور باشيم .

وي اضافه كرد با توجه به اينكه در سه سال آتي با وجود افزايش مصرف گاز، افزايش توليد نداريم، بر لزوم برنامه ريزي هاي لازم جهت ارائه راه كارهاي عملياتي و افزايش راندمان توليد و كاهش ضايعات و اتلاف انرژي جهت جلوگيري از بروز هر گونه وقفه در توليد تأكيد نمودند.

ايشان در ادامه تأكيد كردند نيروي انساني ارزشمند ترين منبع هر سازماني مي باشد، چون نيروي انساني است كه تجهيزات را راهبري مي كند و قطعاً ايجاد انگيزه براي كاركنان و توجه ويژه به مسائل ايمني بايد سرلوحه كار ما باشد. همچنين ايشان نيل به كليه اهداف فوق را در گرو استفاده از نظرات و راهكارهاي همكاران و استفاده مستمر از نظام مشاركت دانستند.
منبع: روابط عمومي شركت پالايش گاز پارسيان مُهر
تصاوير در

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/02/11ساعت 7:51  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

نشست فرماندار مهر با امام جمعه و معتمدین محله دهنو گله دار

روز شنبه 4 ارديبهشت ماه جلسه اي با حضور يحيي صادقی فرماندار شهرستان مهر، علیزاده معاونت فرمانداری، امام جمعه و جمعي از معتمدين محله دهنو گله دار در محل فرمانداري مهر تشكيل شد.
 در اين جلسه ابتدا صادقی فرماندار شهرستان مهر پس از شنيدن نظرات و ديدگاه هاي اهالي اين منطقه با تاكيد بر اهمیت پاسخگویی مسئولین و لزوم خدمات رسانی به مردم در سالی که بفرموده مقام معظم رهبری بعنوان سال همت مضاعف و کار مضاعف نامگذاری شده، گفت: با یاری خداوند در پایان هفته جاری با هماهنگی بخشدار گله دار و مسئولین ادارات در محله دهنو حضور یافته و به مشکلات مردم بصورت چهره به چهره رسیدگی خواهد شد.
علیزاده معاون محترم  فرماندار نيز در اين مراسم با بيان اين كه بايستي قدر نعمت بزرگ نظام مقدس جمهوري اسلامي را دانست تصريح كرد: برخی از مشکلاتی که اشاره شد، در دستور کار این فرمانداری و ادارات مربوطه است و انشاءالله در ماه های آتی اين مشکل با برنامه ريزي هاي انجام شده مرتفع خواهد شد.

منبع: استانداري فارس

+ نوشته شده در  89/02/06ساعت 23:52  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

تجمع اعتراضي مردم شهرستان مهر در پي شايعه جدا شدن بخش وراوي

در پي شايعه ي  جدا شدن بخش وراوي از شهرستان مهر جمع كثيري از مردم شهرستان در مقابل فرمانداري تجمع كردند و با تشكيل جلسه اي فوري با فرماندار محترم به گفتگو نشستند، در اين جلسه كه در نهايت آرامش برگزار شد مردم از فرماندار شهرستان در مورد شايعه مذكور توضييح خواستند.

صادقي فرماندار شهرستان مهر مخالفت خود و استانداري را نسبت به مسئله مطرح شده اعلام كردند و قول پيگيري مسئله را دادند.

در پايان جلسه مردم با آرامش كامل فرمانداري را ترك كردند.

شايان ذكر است در حين جلسه حاجي پور خبرنگار صدا و سيماي مركز فارس در حال ضبط  گزارش خود بود كه پس از خروج مردم از فرمانداري مسئولين فيلم دوربين را از ايشان خواستند و وقتي با مخالفت مواجه شدند بوسيله برخوردي نامناسب و زننده كه نه در شأن و جايگاه فرمانداري ونه خبرنگار صدا و سيما بود فيلم را گرفتند.

+ نوشته شده در  89/02/01ساعت 16:48  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

رفع افت شديد ولتاژ برق در شهرستان مهر نيازمند همت مسوولان است.

برخي از مردم و مسوولان شهرستان مهر،افت شديد ولتاژ برق در اين منطقه را قابل پيگيري مي دانند و رفع اين نقيصه را در گرو همت و حمايت مسوولان عنوان مي کنند.

شهرستان مهر Mohr در 509 کيلومتري جنوب شيراز واقع شده است.
يکي از اهالي بخش وراوي گفت: منطقه گرمسيري مهر با تابستان هاي داغ و سوزنده براي افرادي که ساکن اين ديار نيستند قابل تصور نيست.
فرامرز علي نژاد گفت: در حالي که در برخي از خانه هاي اين شهرستان چند دستگاه کولرجديد فعال است ، در برخي از مناطق مردم نمي توانند حتي از پنکه سقفي استفاده کنند.
وي افزود: برخي خانواده ها که در خانه نوزاد يا بيمار دارند براي تامين خنکي هواي خانه با مشکلات زيادي مواجه هستند.
وي اظهار داشت: همچنين به دليل افت ولتاژ برق بسياري از دستگاههاي برقي دچار آسيب جدي مي شود و از کار مي افتد.
مهرداد ناصر پوريکي ديگر از اهالي اين بخش گفت: شهرستان مهر در چند قدمي پالايشگاه گاز قرار دارد اما ازگاز خانگي محروم است و اغلب مردم اين شهرستان بدليل نبود گاز از وسايل برقي بيشتري استفاده مي کنند ، در صورتيکه مسوولان مي توانند با تامين گاز، مصرف برق شهرستان را تا حدود زيادي کاهش دهند و مردم در روستاها با مشکل روبرو نشوند.
امام جمعه شهرستان مهر گفت: شهرستان مهر در گذشته اي نه چندان دور از نظر امکانات زير صفر بود ، به برکت انقلاب اسلامي ، آب ، برق ، راه و بسياري از امکانات به اين شهرستان آورده شد.
حجت الاسلام سيد ابوالحسن سجادي افزود: ....ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/01/29ساعت 19:51  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

خطبه های نماز جمعه شهر مهر(89/1/27)

از اداره برق شهرستان می خواهم درصدد رفع  مشکلات برق باشدتا مردم در تابستان امسال بتوانند در رفاه وآسایش به سر برند.وبرای این کار را از مسئولان استان کمک بگیرند.

 

امام جمعه شهر مهردر ابتدای خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به18 فروردین سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران ،این روز را به همه ارتشیان  سرافراز ایران اسلامی تبریک عرض  نموده وفرمودند:ارتشیان ما در دوران دفاع مقدس همگام وهمراه با سپاه وبسیج جنگیدند واز کیان وخاک میهن اسلامی دفاع کردند ودر این راه نیز شهدای زیادی را نثار امام وانقلاب نمودند.

ایشان در ادامه با اشاره به سالروز  شهادت سید محمد باقر صدر وخواهرش بنت الهدی فرمودند:شهادت این شخصیت گرانقدر شیعه  توسط دولت بعث وصدام جنایتکار لکه ننگینی بود که تا ابد در ذهن مردم عراق باقی خواهد ماند.آثار  علمی این عالم ربانی نشانه خدمات ارزنده اش به اسلام وشیعه بود.

امام جمعه شهر مهر در پایان خطبه ها با اشاره ه وضعیت برق شهر مهر در خطاب به مسئولین اداره برق شهرستان فرمودند:

 اداره برق با همه ی تلاشی که درجهت بهبود وضعیت برق دارد اما هنوز مشکلات زیادی بر سر راه داریم.

از اداره برق می خواهم درصدد رفع این مشکلات باشدتا مردم در تابستان امسال بتوانند در رفاه وآسایش به سر برند.وبرای این کار را از مسئولان استان کمک بگیرند.

وظیفه مسئولین امر جبران کمبودها ورفع مشکلات برق است ،هر جا نیاز به تعویض کابل قدیمی است تا فرصت باقی مانده وگرمای بالای  40 درجه ای به سراغمان نیامده اینکار راانجام دهند وجاهایی که نیاز به نصب ترانس دارد نیز با گرفتن اعتبار از استان این کار را صورت دهند تا مردم با مشکل برق در تابستان امسال مواجه نشوند.

ایشان سپس با خطاب به مردم فرمودند : ما مردم نیز وظیفه داریم با صرفه جویی در مصرف برق وبهینه سازی مصرف برق وداشتن الگوی مصرف اداره برق را در این امر یاری رسانیم تا مشکلات بعدی دامن گیر خودمان نشود.

+ نوشته شده در  89/01/29ساعت 11:7  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

ساخت10راه در شهرستان هاي مُهر و لامرد

10طرح راهسازی با اعتباری افزون بر 600 میلیارد ریال در شهرستانهای لامرد و مهر در دست ساخت است .مدیر کل راه و ترابری لارستان گفت : این طرح ها شامل راههای روستایی – اصلی و فرعی است که طرح های راهسازی محور راه لامرد – دو راهی آبکنه به طول 24 کیلومتر از مهمترین این طرحهاست .امیری افزود : ساخت کمربندی محور احشام – چاه ورز که با هدف حذف نقاط حادثه خیز این منطقه در دست ساخت است و همچنین ساخت محور خنج – علاء مرودشت – گله دار و محور لامرد – مهر – گله دار – دارالمیزان که به صورت بزرگراه در حال ساخت است و شهرستان های لامرد و مهر را به اتوبان جم – فیروز آباد متصل می کند نیز از دیگر طرحهای در دست ساخت در این منطقه است .
امیری اظهار امیدواری کرد در سال هفت مضاعف و کار مضاعف با همیاری و تعامل دستگاهای مربوطه بتوانیم این طرح های راهسازی را زودتر از موعد مقرر به پایان برسانیم .

منبع: صدا و سيماي مركز فارس
+ نوشته شده در  89/01/28ساعت 7:8  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

بخش اسير شهرستان مهر ولزوم رفع کمبودها و تنگناهابخش اسير شهرستان مهر ولزوم رفع کمبودها و تنگناها

برخي مسوولان و مردم در بخش اسير شهرستان مهر در جنوب استان فارس گفتند:مشکلات ، کمبودها و تنگناها ، اين بخش را در محروميت ها نگه داشته است که بايد در اين مورد چاره انديشي شود.

اين افراد ، رفع مشکلات ، دسترسي به امکانات و خدمات رساني بهتر به مردم را در گرو حمايت و همت مسوولان مي دانند.
يکي از اهالي بخش اسير گفت: اگر چه دهستان اسير به بخش ارتقاء پيدا کرد اما امکانات آن هنوز در همان حد نگه داشته شده است.
علي عبداللهي افزود: بسياري از روستاهاي اين بخش فاقد دبيرستان هستند و خانواده ها راضي به درس خواندن دانش آموزان دختر در غير از روستاهاي خود نيستند.
وي ادامه داد: در بخش اسير بدليل نبود امکانات بهداشتي و درماني در حد مطلوب ، مردم مجبورند براي درمانهاي پيش پا افتاده نيز به شهرستانهاي همجوار سفر کنند.
محمد محسني يکي از اهالي بخش اسير مي گويد: امروز تلفن همراه در دور افتاده ترين روستاهاي کشور آنتن دهي دارد اما عليرغم اينکه در برخي از روستاها تلفن ثابت وجود ندارد ، مردم از نعمت تلفن همراه نيز بي نصيبند.
حسين شجاعي يکي از اهالي روستاهاي اسير مي گويد: اغلب روستاها با کمبود آب مواجه هستند و آب آشاميدني آنها با تانکر حمل مي شود.
رييس شوراي اسلامي اسلامي شهرستان مهر گفت: .........ادامه مطلب

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/01/24ساعت 17:3  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

خريد گندم از كشاورزان مُهر و لامرد آغاز شد

مدير‌عامل شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه سه كشور:
خريد گندم از كشاورزان فارس آغاز شد.

خبرگزاري فارس: مدير‌عامل شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه سه كشور گفت: از 16 فروردين ماه سال جاري تاكنون بيش از يك‌هزار تن گندم از مناطق مهر و لامرد خريداري شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز،‌ غفار رضوي‌پور بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، نرخ تضميني گندم معمولي خريداري شده در سال جاري را هر كيلو 3 هزار و 200 ريال اعلام كرد.
رضوي‌پور در ادامه، قيمت گندم درم را هر كيلو 3 هزار و 500 ريال با افت مفيد و غير مفيد چهار و دو برشمرد و افزود: گندم معمولي خريداري شده نسبت به مدت مشابه سال قبل، 150 ريال و گندم درم كيلويي 300 ريال افزايش داشته است.
وي با اشاره به اينكه پيش‌بيني مي‌شود از سوي سازمان جهاد كشاورزي فارس يك ميليون و 300 هزار تن گندم از كشاورزان خريداري شود، اضافه كرد: با خريد گندم از كشاورزان با رشد 30 درصدي رو به ‌رو مي‌شويم.
مدير‌عامل شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه سه كشور از مجوز احداث نان آزادپز در فارس خبر داد و خاطرنشان كرد: شركت غله و خدمات بازرگاني اين آمادگي را داد كه به منظور ارائه خدمات رفاهي به شهروندان مجوز 350 نانوايي آزادپز را در استان صادر كند.
وي گفت: اگر شاهد افزايش متقاضي احداث نانوايي آزادپز باشيم ميزان مجوز به يك‌هزار واحد مي‌رسد.
رضوي‌پور تصريح كرد: تاكنون يك‌هزار و 170 نانوايي در فارس مشغول ارائه خدمات هستند كه از اين ميزان 50 نانوايي به صورت آزادپز در شيراز و ديگر شهرستان‌ها مشغول فعاليت هستند.
مدير‌عامل شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه سه كشور تصريح كرد: به متقاضيان احداث نانوايي آزادپز 25 ميليون تومان وام پرداخت مي‌شود.
وي گفت: با گسترش و احداث اين نانوايي‌هاي علاوه بر ايجاد اشتغال در بالا رفتن كيفيت و جلوگيري از دورريز و ضايعات نان نيز جلوگيري مي‌شود.

+ نوشته شده در  89/01/20ساعت 18:36  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

آب شرب شهرستانهاي لامرد و مهر مورد بهره برداري قرار گرفت.

 

به گزارش خبرگزاري فارس ، طرح آبرساني شهرستان هاي لامرد و مهر  صبح 17 فروردين توسط صمد رجا مشاور استاندار فارس در 570 كيلومتري خط آبرساني از سد كوثر مورد بهره‌برداري قرار گرفت.
آبرساني به شهرستان هاي لامرد و مهر از طريق سد كوثر واقع در استان كهگيلويه و بويراحمد بر روي رودخانه خيرآباد به وسيله خط لوله 600 ميلي‌متري پس از طي مسير 570 كيلومتري و عبور از پنج استان وارد محدوده شهرستان لامرد و سپس مهر مي‌شود.
آب شرب مصرفي شهرستان لامرد به ارتقاع 400 متري پمپاژ شده و در مخزن 20 هزار هزار متر مكعبي قرار مي‌گيرد و سپس به ‌وسيله پمپاژ شماره دو به طرف شهرستان مُهر روانه مي‌شود.
طول خط لوله آبرساني با انشعاب لامرد، اشكنان، مهر و اهل 125 كيلومتر است كه اغلب از لوله‌هاي فولادي و با قطر 600 ميلي متر است.
ايستگاه پمپاژ (محل استقرار پمپ‌ها) شامل شش الكترو پمپ كه همگي ساخت كارخانه زيمنس آلمان است در زميني به مساحت يك هكتار تاسيس شده است.
در اين ايستگاه اتاق موتور برق نيز در نظر گرفته شده است تا در مواقع قطع برق احتمالي مشكلي براي پمپ‌ها پيش نيامده و اختلالي در آب‌رساني صورت نگيرد.
در مراسم بهره‌برداري از آب شرب شهرستان هاي لامرد و مهر مدير‌عامل آب منطقه‌اي فارس، مدير آب شرب استان فارس، فرماندار لامرد و ساير مسئولان محلي حضور داشتند.

+ نوشته شده در  89/01/20ساعت 18:34  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

تجمع اعتراضی اهالی مرکز شهرستان مهر در مقابل اداره آبفا

تجمع اعتراضی اهالی مرکز شهرستان مهر در مقابل اداره آبفا

عده ی کثیری از اهالی مرکز شهرستان مهر در پی اعلام خبر انتقال آب شهر مهر به روستای قلعه محمد علی در مقابل اداره آبفا تجمع کردند.

اهالی شهر مهر خواستار لغو این تصمیم شدند و خواستار رسیدگی به مشکل آب خود شهرکنند و منابع آب ناکافی شهر را فدای روابط نکنند.

این تصمیم در حالی گرفته شده است که برخی از نقاط شهر مهر با افت فشار آب مواجه بوده و در فصل تابستان با قطی آب روبرو می شوند.

با صرف نظر از مشکل آب خود شهر مهر اگر این تصمیم را بواسطه نفوذ بسیار زیاد برخی از کارمندان ادارات شهرستان که اهل این روستا می باشند ندانیم  اهالی روستای صادره بسیار از نظر احتیاج به آب محتاج تر بوده و فاصله بسیار کمی با مرکز شهرستان داشته و می توان این روستا رو جزو حوزه شهر مهر به حساب آورد.

+ نوشته شده در  89/01/15ساعت 11:40  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

جشنواره آواها و نواهاي محلي در شهر وراوي شهرستان مهر برگزار شد+ تصویر

 برگزاری جشنواره آواها ونواهای سنتی در بخش وراوی شهرستان مهر 

به مناسبت نوروز باستاني و شناخت بيشتر مردم با آثار تاريخي شهر وراوي شهرستان مهر جشنواره آواها و نواهاي محلي در حمام و مسجد حاجي خاني اين شهر برگزار شد.

در اين مراسم که اقشار مختلف مردم حضور داشتند نمايشگاه صنايع دستي در درون حمام حاجي خاني و غرفه هاي لباس هاي محلي ، غذاهاي سنتي و بومي در 10 غرفه جهت بازديد عموم توسط نمايندگي صنايع دستي و گردشگري برگزار گرديد.
در اين مراسم ميهمانان نوروزي از جاي جاي استان فارس و و استان هاي همجوار حضور داشتند.
حمام و مسجد حاجي خاني شهر وراوي از آثار با ارزش بجاي مانده مربوط به دوره قاجاريه مي باشد  که بیش از دویست سال از تاریخ آن گذشته وآثارش باقی مانده‌است.

چندی پیش اعلام شد این حمام تاریخی قرار است توسط فرمانداری شهرستان مهر و مدیر کل سازمان میراث فرهنگی استان فارس، مرمت شود که متاسفانه مرمت خاصی صورت نگرفته و بیشتر به تمیز کردن این مکان برای بازدید عموم اکتفا شده است.

 گزارش تصویری جشنواره را در ادامه مطلب  مشاهده کنید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  89/01/12ساعت 9:2  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

مراسم تحويل سال نو در شركت پالايش گاز پارسيان شهرستان مهر برگزار گرديد.

 

پالایشگاه پارسیان شهرستان مهر

 به گزارش خبرنگار واحد روابط عمومي مراسم تحويل سال نو با حضور همكاران و خانواده هاي آنان در مجتمع رفاهي كمپ نخلستان برگزار شد. در اين لحظات خاص و به ياد ماندني كاركنان اين شركت و خانواده هاي آنها سال جديد را با ذكر دعا و مناجات با ايزد يكتا آغاز نمودند.  اين مراسم كه از حدود 2 ساعت قبل از تحويل سال نو شروع شده بود با برنامه هاي شاد و متنوع همراه بود. بنا بر اين گزارش پخش پيام نوروزي مقام معظم رهبري و رياست محترم جمهوري به طور مستقيم نيز از جمله برنامه هاي مهم مراسم جشن تحويل سال نو در مجتمع رفاهي كمپ نخلستان بود.

 در ادامه مراسم مهندس هاديان معاون عمليات پالايشگاه ضمن خير مقدم به همكاران و خانواده ها، ابياتي در خصوص سال نو خواندند. گفتني است ميهمانان نوروزي و خانواده هاي حاضر در اين مراسم  هدايايي از طرف روابط عمومي به رسم ياد بود دريافت كردند. در پايان مراسم با پخش موسيقي و آهنگ هاي شاد و سنتي در ساعت 23 به پايان رسيد.

همچنين از ديگر برنامه هايي كه براي ميهمانان نوروزي پالايشگاه پارسيان مهر  در نظر گرفته شده است، خريد از بازارچه مرزي دهشيخ، اردوي سواحل خليج فارس و مسابقات فرهنگي - هنري - ورزشي مي باشد.

+ نوشته شده در  89/01/03ساعت 18:59  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

منازل روستايي روستاي بردکويه شهرستان مهر سند دار شدند.

منازل روستايي روستاي بردکويه شهرستان مهر سند دار شدند .
در مراسمي 170 جلد سند مالکيت به صاحبان منازل روستايي برد کويه شهرستان مهر اهدا شد .
بخشدار مرکزي مهر دراين مراسم گفت : اگر مردم روستاي بردکويه در هنگام ساخت و ساز منازل مسکوني خود پروانه ساخت دريافت کنند و اين اقدام به حد لازم برسد عمليات بهسازي اين روستا آغاز مي شود .
+ نوشته شده در  88/12/29ساعت 15:3  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

برخي مسوولان شهرستان مهر ، خواستار رسيدگي به مشکلات بهداشتي منطقه شدند.

مهرستان: البته وقتی مرکز شهرستان از بی امکاناتی رنج مبره توقعی به وجود امکانات در بخش های شهرستان نیست.

مسوولان شهرستان مهر در جنوب فارس ، کمبود امکانات بهداشتي و درماني و نبود برخي امکانات  در بخش ها و روستاها را يادآور و خواستار رفع اين مشکلات شدند.
 
 
بخشدار وراوي به خبرنگار ايرنا گفت: به دليل نبود داروخانه در اين بخش، مردم براي تهيه ابتدايي ترين داروها بايد به شهرستان هاي همجوار مراجعه نمايند.
يعقوب خواجه زاده افزود: بر خلاف تخصيص اعتبارات مناسب براي راه اندازي پانسيون درمانگاه ، هنوز پروژه هاي عمراني مرکز بهداشتي و درماني وراوي پيشرفت قابل توجهي نکرده است.
وي اضافه کرد: آزمايشگاه درمانگاه وراوي با وجود آن که تامين نيروي انساني آن مصوب شده اما هنوز راه اندازي نشده است و مردم با مشکلات زيادي در اين زمينه مواجه هستند.
وي بيان کرد: درمانگاه شهر وراوي بعنوان تنها مرکز درماني با حداقل امکانات و نبود پزشک عمومي بطور منظم و دائم در محيطي کوچک و قديمي فعال است.
خواجه زاده گفت: مردم اين منطقه به لحاظ بهداشتي و درماني بسيار در مضيقه هستند و رفع اين مشکلات توجه ويژه مسوولان را مي طلبد.
معاون فرماندار شهرستان مهر گفت: ساختمان ها و فضاهاي بهداشتي و درماني اين شهرستان مربوط به دو دهه قبل است و .......بقیه متن ادامه مطلب
 
منبع: ایرنا

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/12/25ساعت 18:33  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

معرفي بيش از 100 متقاضي وام مسكن به بانك مسكن شهرستان مهر

 

مدير بنياد مسكن شهرستان مهر خبر داد:

معرفي بيش از 100 متقاضي وام مسكن به بانك مسكن شهرستان مهر

 

خبرگزاري فارس- مدير بنياد مسكن شهرستان مهر از معرفي بيش از 100 متقاضي وام مسكن به بانك مسكن شهرستان مهر در يك‌ سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از مهر، عليرضا نادري ديروز در گفتگو با خبرنگاران با بيان اينكه فعاليت‌هاي انجام شده توسط اين اداره در قالب واگذاري زمين، صدور سند روستايي، پرداخت وام و اعتبارات بانكي، مقاوم‌سازي و صدور پروانه ساختماني بوده است، اظهار داشت: واگذاري 15 قطعه زمين مسكوني و تجاري به مساحت 496 هزار و 776 مترمربع در روستاهاي مورد تملك، ارسال بيش از يك‌هزار و 470 پرونده ثبتي مربوط به روستاهاي بردكويه، نورآباد، اسير، خالده، خوزي، ميرملكي، تل طيو، فارياب، وراوي، هرج، نرمان، چاه سرگاهي، حاجي آباد، چاه گزي و قلعه محمدعلي به ........ادامه مطلب

منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8812231292


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  88/12/24ساعت 22:43  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

خطبه های نماز جمعه شهر مهر (21/12/88 )

مسئولین اداره منابع طبیعی  ومسکن وشهر سازی حقوق مردم را ضایع نکنند.

 خطیب نماز جمعه شهر مهر در خطبه های این هفته با گرامیداشت هفته منابع طبیعی وروز درختکاری وبا تقدیر وتشکر از همه تلاشگران در این عرصه فرمودند: امروز اهمیت درخت ودرختکاری بر هیچ کس پوشیده نیست وآیات وروایات ما در این زمینه سفارش زیادی نموده اند،بنابراین همه باید بیش از این به فضای سبز اهمیت بدهیم .امروز باید منابع طبیعی وشهرداری در حفظ وایجاد فضای سبز،به خصوص منابعی که با زحمات فراوان کشاورزان وباغداران عزیز ما در تنگ مهر ونخلستان ایجاد شده وامروز یکی از امتیازات مهم شهرستان مااست،نهایت تلاش وهمکاری خود را انجام دهند با همکاری نیروی انتظامی ودادگستری محترم شهرستان باتخریب کنندگان باغات ونخیلات مردم برخورد نمایند.

ایشان سپس از مسئولین اداره منابع طبیعی  ومسکن وشهر سازی  خواستند رعایت حقوق مردم وزمینهای آنان را بنمایند ودر این خصوص همکاری لازم با مردم را داشته  باشند وحقوق مردم را ضایع نکنند.

خطیب نماز جمعه  در ادامه با یاد آوری هفته احسان ونیکوکاری وروز جشن نیکوکاری در بیستم اسفندماه فرمودند : همه ساله به همت کمیته امداد امام خمینی این مراسم  در روزهای پایانی سال  جهت کمک به فقرا وایتام در آستانه سال نو برگزار می شود که جا دارد از زحمات عزیزان کمیته امداد در این خصوص تقدیر وتشکر نمائیم واز خداوند بخواهیم که همه ما را توفیق شرکت در اینگونه مراسمات عطا فرماید ودر آستانه سال نوسعی کنیم به نوبه خود سهم کوچکی در شادی دیگران داشته باشیم.

خطیب نماز جمعه در بخش پایانی سخنان خود به مسئله انتخابات عراق اشاره کردند وفرمودند: دولت عراق علیرغم همه فشارها وتهدیدها واقدامات تروریستی توانست دومین دوره انتخابات مجلس را از زمان سقوط صدام برگزار نماید وبا وجود اینکه اشغالگران همه امکانات را جهت تغییر نتیجه انتخابات بسیج کرده بودند اما بحمدالله ملت عراق با بصیرت ورهبری مرجعیت شیعی توانست راه خود را پیدا کند وانشاء الله پاسخ همه کسانی که در مسائل داخلی عراق دخالت میکنند  را خواهند داد.

+ نوشته شده در  88/12/23ساعت 9:35  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

بازديد هنرجويان هنرستان شهرستان مهر از پالايشگاه گاز پارسيان

 

پالایشگاه گاز پارسیان مهر

به منظور آشنايي با محيط كار و شناخت زواياي مختلف رشته تحصيلي ، 32 نفر از هنرجويان رشته برق هنرستان مهر از شركت پالايش گاز پارسيان بازديد كردند.

در اين بازديد مهندس مظفري از كارشناسان  شركت پالايش گاز  پارسيان، توضيحاتي در مورد روند توليد برق در سطح پالايشگاه به هنرجويان ارائه دادند.

به گزارش خبرنگار واحد روابط عمومي، هنرجويان بازديد كننده سئوالاتي در مورد چگونگي تأمين برق پالايشگاه و برق رساني در سطح پالايشگاه مطرح نمودند كه كارشناس مربوطه به سئوالات آنان پاسخ داد.

شايان ذكر است در اين بازديد 2 ساعته هنرجويان از تأسيسات مختلف توليد برق و گاز پالايشگاه گاز پارسيان بازديد نمودند.

+ نوشته شده در  88/12/23ساعت 1:4  توسط  سید مرتضی همدانی (مدیر )  | 

مطالب قدیمی‌تر